PROTEZ SAÇ FİYATLARI

PROTEZ SAÇ FİYATLARI
PROTEZ SAÇ FİYATLARI

   Protez saç düşünenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de protez saç fiyatlarıdır. Fiyat konusu kişilerin tercihlerinde etkili olmaktadır. Herkes bütçesine göre bir saç protezi edinmek istemektedir. Kalitesine göre saç protezi fiyatlarının değişiklik gösterdiği açıktır. Bu kalitede etkili olan en mühim öğe kullanılacak olan saçtır. Kullanılan saçın %100 insan saçı olması ve kaliteli olması saçın maliyetini arttırmaktadır. Ve bu protezin üretiminden sorumlu olan personelin de deneyimli olması çok önemlidir.

Protez saç fiyatlarında bir standardın olması beklenemez. Çünkü dediğimiz gibi, saç yapımında kullanılan saçın kalitesi, kullanılacak protez saçın alt yapısı, protez saçın uygulanacağı alanın büyüklüğü veya küçüklüğü, protez saçın yapısal özellikleri (uzunluk-kısalık) gibi değişkenlere bağlılık gösterir. Bu durumda tam bir fiyat verebilmek bu nedenler mümkün değildir ancak ortalama bir fiyat bilgisi çıkarabiliriz. Net bir fiyat için kişinin merkeze başvurarak tüm değişkenleri konuşması gerekmektedir. Yapılan görüşmede alınan ölçü, kişinin istediği saç profili de hesaplanarak daha sağlıklı bir bilgi verilebilmektedir.

Bir saç protezinin mümkün olan en aşağı fiyatı 400$ dan başlamaktadır. Daha aşağı fiyat verilirse bilinmesi gerekir ki kalite yönünden bazı eksiklikleri mevcuttur. Doğal bir görünüm elde etmek için protez saça başvurulduğunda, ucuz saçlar sebebiyle istenmeyen bir görüntü elde edilebilir. Ayrıca kalitesiz bir protez saç sağlık sorunlarına da yol açabilir. Cilde zarar verebilir. Bu nedenle karar verilirken dikkat edilmesi gereken tek unsur fiyat olmamalıdır.

Gerçek bir fiyatlandırma yapabilmek gerekirse, 700-1500$ arası elde edilecek saçın koşulları şöyle olmaktadır;

Kaliteli bir tasarım, tasarımcının tecrübesi ve işine verdiği değer,

Kaliteli bir saç cinsi, 3 çeşit farklı kalite saç cinsi mevcuttur,

Kullanım sonrasında, merkezden tam destek ve yardım,

Bu önemli etkenler fiyatı arttırmaktadır. Fiyat düştükçe hizmet kalitesi de düşecektir. Tüm bu yukarıda sıralamış olduğumuz özellikler olmadan da saç protezi yaptırmak isteyenlere 250-600$ arası şartları sıralayabiliriz. 250-600$ arasında değişkenlik gösteren saç protezlerinde hazır kalıp sistemleri kullanılır, tasarımcının güvenilirliği azaldıkça kişiye uygun başarılı bir tasarım ortaya çıkmayacağından görsel, estetik birtakım sorunlar oluşabilir. Saç protezi sonrası, ilgi alaka ve destek sınırlandırılır.

Saç protezi kişiye yepyeni bir görüntü vaat eder. Eğer kaliteli bir merkez ve kaliteli bir protez saç seçilmezse, işlem sonucunda memnuniyetsizlikler doğabilir. Ucuza yaptırılmış bir saç protezi yaşatacağı problemler sebebiyle daha pahalıya patlayabilir. Psikolojik olarak rahatsız eder, sorun çıkarır ve yardım talep edildiğinde karşılık bulunamayabilir. Bu sebeple, kişinin toplum içine çıkacağını, kendini iyi hissetmek hakkına sahip olduğunu, en iyisini hak ettiğini düşünerek acele bir karar vermemesi daha sağlıklı olur.

Kurum seçilirken mümkün mertebe çeşitli referanslardan faydalanmak da olasıdır. Bazı saç protezi firmalarının, web sitelerindeki fotoğrafları, yurtdışı firmalarının sitelerinden alıp yayınlamaları ve kendi kurumlarına referans göstermeleri yanıltıcı olabilir. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de referans çok önemlidir. Güvenilir kişilerden edinilecek güvenilir bilgiler ile kurumlara başvurmak çok daha doğru olacaktır. Aksi halde yine her sektörde olduğu gibi güven vermeyen hadiseler yaşanabilmektedir.

Unutulmamalıdır ki saç protezi, kişiye yepyeni bir imaj, sağlıklı estetik ve doğal bir görüntü sağlamadıkça, hiçbir anlamı olmayacaktır. Saçsızlık probleminde çığır açan, bu gelişmiş teknolojik uygulamanın nimetlerinden doğru şekilde faydalanabilmek önemlidir. Kimse para harcadığı bir hizmetin karşılığında, sonucunda hayal kırıklığına uğramak istemez. Hele ki fiziksel görünümüyle ilgili olumlu bir değişiklik yapmak isterken, tam tersi ile karşılaşmak birçok şeyden daha fazla hasara neden olabilir. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak saç protezi yaptırılacak kurumun, iyice araştırılmasında büyük yarar vardır diyebiliriz. Detaylı bilgi : https://hairhotel.com.tr/protez-sac/protez-sac-fiyatlari
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER