Protez Bacak Kimlere Takılabilir?

Protez Bacak Kimlere Takılabilir?

Protez Bacak Kimlere Takılabilir?

Protez Bacak Kimlere Takılabilir?

Protez cerrahi işlemi, eklem içinde meydana gelen hasarın son raddeye gelmesi sonucunda bozulan hasarlı eklemin yerinden çıkarılarak, o eklem yerine aynı işlevde bulunacak yapay-metal eklem / implant (platin) işlemidir. Halk arasında kıkırdak erimesi, kireçlenme, eklem sıvısının bitmesi gibi isimler ile de bilinen eklemin aşınması sonucunda, eklem hareketleri oldukça ağrılı, zor ve kısıtlı hale gelmektedir. Eklemden dışarıdan duyulabilecek kadar sesler gelmektedir. Protez bacak genel olarak 55-75 yaşları arasında 4. Evre yani (son evre) kireçlenmesi olan kişilere uygulanmaktadır.

Hastalığınızın boyutu ayrıntılı yapılacak bir fizik muayene ve röntgen sonrası anlaşılır. Ama geceleri uykudan uyandıracak kadar şiddetli eklem ağrılarınız var ise, her gün düzenli bir biçimde ağrı kesici alma ihtiyacı hissediyor iseniz veyahut hareket kabiliyetiniz azaldıysa protez ayak cerrahisi için aday olabilirsiniz. Cerrahi işlemlerinin en sık yapıldığı yaş aralığı 55-75 yaş olsa da, işlem son evre kireçlenmesi yaşayan kişilere alt veya üst yaş sınırı olmadan uygulanabilmektedir. Üstün teknolojiyle kuşatılmış, profesyonel luxmed protez uygulamaları için Luxmed Protez sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Protezin Belli Bir Ömrü Var mıdır?

Ömrü kişiden kişiye değişmekle birlikte protezlerin ortalama olarak ömürleri yaklaşık 15- 20 yıl kadardır. Bu süre zarfının sonunda protezde aşınma veyahut gevşeme görülebilir. Eğer ki aşınma veya gevşeme oluşur ise eski protez yerinden çıkarılıp yerine aynı anda yenisi uygulanabilmektedir. Yüksek teknoloji protez uygulamaları için Luxmed Protez sitesinden hizmet alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER