Promosyon Ürünlerin Müşteriler Üzerindeki Etkisi

Promosyon Ürünlerin Müşteriler Üzerindeki Etkisi

Promosyon Ürünlerin Müşteriler Üzerindeki Etkisi

Araştırmalar sonucunda reklamların marka bilinirliğini artırdığını gösteren rakamlara ulaşıyoruz. Yıllardır kullanılan bu pazarlama iletişimi yöntemi hala etkili ve potansiyel alıcıları etkiliyor.

 Kurumsal hediye alan kişilerin yüzde 60'ı üzerlerinde yazan markaları hatırlıyor. Diğer reklam araçlarında bu oran istenilen düzeyde değildir. Bu da bize hediye olarak alınan ürünlerin, insanların faydalanabileceği bir ürün grubuna dahil olmaları durumunda etkili bir tanıtım aracı olduğunu göstermektedir.

 Çeşitli hediyeler sunan şirketler, müşterileri üzerinde daha fazla etkiye sahiptir. Bir başka araştırmaya göre ise çoğu müşteri bize aldıkları baskılı masa sümeni kendilerini etkilediğini ve daha sonra aynı yerden tekrar alışveriş yapmak istediklerini söylüyor.

 Firmalar, ürünlerini müşterilerine sunan ürün gruplarını onları mutlu etmek için göstermek istiyor. Öncelikle hedef kitlenin kendi ürün grubuyla uyanması gerekir. Bu nedenle indirimli ürün grubu oldukça yaygın olarak görülmektedir. Promosyon masa sümeni, kalem, defter, giysi, saat, ajanda, güç bankası, dosya, çanta, takvim, defter, bilet, anahtarlık şapka, beyaz tahta, fener, termos şişe, cam, flash bellek, ayna, çakı, kırtasiye, balon, hesap makinesi. Ürün, kalplerini tanıtmak ve kazanmak ve işi tekrarlamak için müşterilerle paylaşılabilir.

 Bazı kurum ve kuruluşlar promosyon ürünlerini gereksiz görmektedir. Pazarlama ürünlerinin işe yaradığına ve müşterilerin onları hatırlamadığına inanılır. Ancak araştırmalar bunun doğru olmadığını gösteriyor. Müşterinin hediye şirketleri ile ciddi bir sorunu yoksa kesinlikle iade edileceğini not ediyoruz. Burada önemli olan sektörümüz için doğru ürün yelpazesini bulmamız gerektiğidir. Örneğin teknoloji sektöründe faaliyet gösteren bir firma olduğumuzu varsayalım. Müşterilerle ilgili kıyafetlerin bağışlanması onları pek etkilemez. Bu aşamada sektörümüz için doğru olan ne olabilir? Sormalıyız, ona göre ürün seçmeliyiz. Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren bir firmaysak powerbank veya usb bellek müşterilerimizin beğendiği ürünlerdir.

Masa sümeni fiyatları alıcılara dağıtılan ürünlerin her zaman bir fiyatı vardır. Bu nedenle kurumlar bu işe başlarken bir maliyet tahmini yaparlar. Fiyatlar ürün gamına göre değişmektedir. Ürün fiyatları istenilen kalite ve standarda göre değişiklik gösterebilir. Bu kapsamda müşterilerinizin yıllarca kullanmak isteyeceği kaliteli bir numune ürün istiyorsanız fiyatlar buna göre tasarlanacaktır. Verdiğiniz malların kaliteli olması işinizin insanlar üzerindeki etkisini artıracaktır. Aynı reklam kampanyasını sosyal medya ile yapmak isterseniz daha yüksek finansal yükümlülükler getirebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER