Pos Rulosu Nedir?

Pos Rulosu Nedir?

Pos Rulosu Nedir?

Alışveriş gündelik yaşamlarımızın olmazsa olmazıdır. Gerek temel gereksinimlerimiz için gerek diğer amaçlarla alışveriş yapıyoruz. Market, alışveriş merkezi mağaza gibi yerlerden alışveriş yapıldığı zaman ise kredi kartı ile yapılan ödemelerde pos cihazı kullanılıyor. Bu pos cihazları üzerinden yapılan alışveriş sonrası verilen dekontlar ise pos rulosu üzerinden çıkıyor.

Kullanılan bu rulolar yapıları itibarıyla termal kâğıttan hazırlanan yuvarlak bir biçimde pos cihazının ilgili bölümüne yerleştirilen rulolardır. Hangi sektör olursa olsun yeni gelen yasal zorunluluklara da istinaden tüm işyerlerinde pos cihazı bulunmak durumundadır.

Kullanılan bu pos ruloların kullanım sırasında sorun yaratmayan, kolayca üzerine yazı yazılan ve 7 yıl boyunca silinmezlik özelliği olan, her türlü hava şartına ve ortama karşı dayanıklı olan bir yapıları olmalıdır.

Fiyatları Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Tüm bunlara istinaden pos rulosu fiyatları da farklı parametrelere göre farklılık gösterir. Bunların en başında kaçlı paketler halinde satıldığı fiyatı belirleyen çok önemli bir faktördür. Bunun dışında markası, kullanılan termal kağıdın özelliği ve kalitesi, satış noktası gibi parametreler de fiyatları belirleyen diğer faktörler arasındadır. Burada önemli olan fiyatlardan ziyade kaliteli ve birinci sınıf malzemeden yapılan bir pos rulosunun alınması gerektiğidir. Detaylı bilgi için; https://www.arabulgelsin.com/pos-rulosu-pmk18

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER