Porsche Mission E Cross Turismo Modeliyle Tesla'ya Rakip Oldu

Porsche Mission E Cross Turismo Modeliyle Tesla'ya Rakip Oldu

Alman otomobil devi Porsche yeni Mission E Cross Turismo modelini tanıttı. Porsche’nin elektrikli modeli olan Mission E Cross Turismo Tesla’nın Model X’ine rakip oluyor.

Otomobil sektörünün önemli markalarından birisi olan Porsche yeni elektrikli otomobili olan Mission E Cross Turismo’yu tanıttı. Tek şarjda uzun sürüş menziline sahip olan Mission E Cross Turismo bu anlamda Tesla’nın Model X’ine rakip oluyor.

Elon Musk ile birlikte elektrikli otomobil pazarının lideri olan Tesla’nin geçtiğimiz yıllarda tanıttığı Model X modeli tek şarjda 400 km yol gidebiliyordu. Alman otomobil devi Porsche’nin Mission E Cross Turismo modeli ise tek şarjda 500 km yol alabiliyor. Porsche yeni Fenomenbet modeliyle birlikte Tesla’da bulunan tek şarjda en uzağa girebilme liderliğini de Mission E Cross Turismo modeliyle birlikte Tesla’dan alıyor.Porsche’nin henüz üretim sürecine girmeyen Mission E Cross Turismo modeli 4.95 metre uzunluğunda konsept bir araç olarak karşımıza çıkıyor. 600 beygir gücündeki motoruyla dikkat çeken Mission E Cross Turismo ayrıca hızlı şarj özelliğine de sahip. Fiyatının henüz belli olmadığı Porsche’nin yeni elektrikli aracının ilerleyen günlerde fiyatının da açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER