Patrick Vieira Kovuldu!

Patrick Vieira Kovuldu!

Patrick Vieira Kovuldu!

Patrick Vieira, görevdeki süresinin sonuna doğru Nice'te eleştirilere maruz kaldı.

Patrick Vieira, tüm müsabakalarda üst üste beş yenilginin ardından iki buçuk yıl görevde kaldıktan sonra Nice baş antrenörü olarak görevden alındı. Sezon sonunda sözleşmesinin süresi dolacak olan 44 yaşındaki oyuncu, takımın fark edilir bir oyun tarzından yoksun olduğu suçlamalarının ortasında, sonuçların gerilemesi nedeniyle artan eleştirilerden dolayı gelmişti.

Vieira, pazar günü, ziyaretçilerin sezonun ilk Ligue 1 zaferi olan, 11. sırada yer alan Nice'in evinde Dijon'a 31 yenilmesinin ardından meydan okuyan görünüyordu. Ancak perşembe günü Avrupa Ligi'nde Bayer Leverkusen'e 32'lik bir mağlubiyetle, vdcasino Nice taraftarlarının maç öncesi protestolarının gölgesinde kalan bir maç, bardağı taşıran son damla oldu.

Vieira, Nice'in Avrupa Ligi'nde evinde Bayer Leverkusen'e yenilmesi sırasında, sorumlu olduğu son maç olduğunu kanıtladı. Dünya Kupası galibi, Borussia Dortmund'a bağlı Lucien Favre'nin yerine 2018'de atandı ve Nice'i 201819'da yedinci, geçen sezon ise Avrupa Ligi grup aşamalarına katılmaya hak kazanarak beşinci oldu.

Ancak takım bu sezon yurtiçinde mücadele etti ve Avrupa Ligi grubundan çıkmayı başaramadı ve beş maçta sadece bir galibiyetten sonra üçüncü sırada yer aldı. Cuma günü ayrılma kararını teyit eden bir kulüp açıklamasında, 2018 yazında kulübe katılan Patrick Vieira artık OGC Nice'in baş antrenörü değil, hemen geçerli.

Geçen geceki maçtan sonra yapılan bir toplantıda Nice Kurulu, Patrick Vieira'ya iş birliğini sona erdirme kararını bildirdi. Rouge et Noir kulübü, Adrien Ursea'yi bugünden itibaren kulübün profesyonel ilk takımının baş antrenörü olarak atamaya karar verdi.

Patrick Vieira ve ondan önce Lucien Favre'nin yardımcısı olan İsviçreli Romen taktisyen, bu pazar günü Reims ziyareti ile baş antrenör olarak ilk Nice maçını yönetecek. Patrick Vieira, iş birliğinin son iki buçuk yılı boyunca tüm kalbini ve profesyonelliğini OGC Nice için hizmetine koydu.

Nice yönetim kurulu, kulübün gelişimine olan bağlılığı ve adanmışlığı için eski Fransa milli takımına içtenlikle teşekkür ediyor ve kendisine koçluk kariyerinde her türlü başarı diliyor. Daha önce 20162018 yılları arasında New York City'de Major League Soccer tarafını yöneten Vieira, geçen aralık ayında Mikel Arteta'nın atanmasından önce Arsenal işiyle de bağlantılıydı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk