PACid Tarafından Samsung'a 3 Milyar Dolarlık Patent İhlali Davası Açıldı

PACid Tarafından Samsung'a 3 Milyar Dolarlık Patent İhlali Davası Açıldı

Samsung'un başı bir türlü patent ihlali dosyalarından kurtulamıyor. ABD merkezli güvenlik ve veri şifreleme firması olan PACid Technologies tarafından Samsung'a karşı patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Teksas Mahkemesi'nde bir dava açıldı.

Dev teknoloji firmaları arasında sık sık yaşanan patent savaşlarına bir yenisi daha eklendi. Samsung ile PACid firmaları arasında yaşanan patent ihlali geriliminde Samsung'un biyometrik veri şifreleme alanında üç patenti izinsiz olarak kullandığı öne sürüldü. PACid firmasına ait olduğu öne sürülen bu patentler için 2016 yılından itibaren Samsung tarafından piyasaya sürülen tüm amiral gemi akıllı telefon modellerinde ihlallerin gerçekleştiği dolayısıyla 3 milyar dolarlık dava açıldı.

PACid Technologies tarafından bahse konu Perabet olan patent ihlallerinin gerçekleştiği akıllı telefon modelleri Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8, Galaxy S8+ olarak belirtildi. Bu modellerde bulunan parmak izi sensörü, yüz ve iris tanıma, Samsung Pass ve Samsung Knox gibi biyometrik kimlik doğrulama özelliklerinde patent ihlali yapıldığı iddia edildi.Samsung'a karşı açılan davanın detayları incelendiğinde satışı yapılan her bir akıllı telefon başına 3 dolarlık bir ücret tüm tazminatın değerini karşılıyor.

Güney Kore'nin en büyük teknoloji şirketi olarak dünyaya açılan Samsung tarafından konu ile ilgili şimdilik bir açıklama yapılmadı. Ayrıca PACid şirketinin benzer patent ihlallerini gerekçe göstererek daha önce de Apple, Google ve Nintendo gibi firmalara karşı tazminat davaları açtığını belirtelim. ABD'li güvenlik şirketinin bu davada ne kadar haklı olduğunu ise zaman gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 00:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER