Oto Ekspertiz Yönetmeliği Nedir?

Oto Ekspertiz Yönetmeliği Nedir?
Ekspertiz, araba alırken araba hakkında bilgi veren yetkili bir kişidir. 2. el araba satışlarının oldukça yaygınlaştığı günümüzde ekspertiz raporları oldukça önem kazanmaktadır. Birçok ilde faklı bölgelerde oto ekspertiz bulunmaktadır. Birçok ekspertiz istasyonu yeni yönetmelikten sonra değiştirilmiştir. Göztepe oto ekspertiz de bunlardan biridir. Yeni yönetmelikte ekspertiz istasyonlarının sahip olması gereken cihazlar değiştirilmiş ve geliştirilmiştir. Birçok oto ekspertiz bu cihazları temin etmiştir aksi halde cezai işlem uygulanacaktır.

Oto Ekspertiz Yönetmeliğine Göre Hangi Cihazlar Kullanılmalıdır?

Türk Standartlarına göre belirlenen cihazlar arasında Yanal Kayma Cihazı, Süspansiyon test cihazı, Frenleri test etme cihazı, Hidrolik test cihazı, araçtaki boyanın ne kadar kalın olduğunu ölçmeye yarayan cihaz, lastiklerdeki basıncı ölçmeye yarayan hava saati, aküyü test etmek için kullanılan cihaz, Far ayar cihazı, lastiklerin derinliklerini ölçmeye yarayan cihaz ve dinamometre gibi çeşiti cihazlar eklenmiştir. Kadıköy oto ekspertiz olarak bu cihazlar temin edilmiş ve ekspertiz raporu çıkarmaya hazır hale gelinmiştir.

Kimler Ekspertiz Olabilir?

Ekspertiz olabilmek için küçük yaşta bu işe başlamak ve arabalara ilgi duymak gerekmektedir. Birçok kurum eğitmek için tecrübesiz eleman almaktadır. Kişilerin iyi bir biçimde eğitim almasını sağlamaktadır ve kendi bünyesinde çalıştırmaktadır. Bu kurumlardan birisi de Kadıköy araç ekspertiz olmaktadır. İnternet sitesi kadikoyotoeksper.com olmaktadır ve birçok konu hakkında bilgi vermektedir. Telefonla iletişime geçip randevu alma imkanınız bulunmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER