Olimpiyat Oyunlarına Erteleme Kararı

Olimpiyat Oyunlarına Erteleme Kararı

Olimpiyat Oyunlarına Erteleme Kararı

Dün toplanan Uluslararası Olimpiyat Oyunları Komitesi, flaş bir karara imza atarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarını erteledi. Konuyla ilgili olarak basına açıklama yapan Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi Dick Pound, olimpiyat oyunlarının ertelenme haberinin doğru olduğunu açıklarken ne zaman başlayacağına dair net bir tarih vermedi.

"2021 Tarihinde Başlayabilir"

Koronavirüs'ün tüm dünyayı etkisi altına alması sonucu ligler tatil edilmişti. Spor dünyasına kadar girmiş olan bu virüs, oyuncuları da tehdit ederken, ünlü hocalarda bile virüsün pozitif sonuç verdiği haberleri basına sızdı. Bu haberlerin ardından Uluslararası Olimpiyat Komitesi'de önlem almak için çalışmalara başlamıştı.

Dün yapılan son toplantı sonrasında 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarının erteleme kararı alındı. Erteleme kararıyla ilgili basına açıklama yapan Dick Pound, konseyde 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarının ertelenmesine karar verildiğini, ancak hangi tarihte başlayacağına dair kesin ifadelerin kullanılmadığını söyledi. Pound, bu tarihin yüksek ihtimalle 2021 yılı olacağına dair açıklamalar yaptı.

IOC Karar Verecek

Dick Pound konuyla ilgili USA Today'e konuştu. Koronavirüs salgınından söz ederek "IOC'ın erteleme kararı almasında, konunun boyutlarını tam olarak bilmesi etkili oldu. 2020 Tokyo Olimpiyat oyunları büyük ihtimalle 2021 yılına ertelenecek" dedi.

Canlı Bahis Pound yapmış olduğu açıklamalarda "henüz bir tarih verilmiyor ancak parametreler belirlendikten sonra ileriye dönük bir tarih verilebilir. Şu an için oyunların 24 Temmuz'da başlamasıyla ilgili bir görüş yok. Yüksek ihtimalle 24 Temmuz'da başlamaz" ifadelerini kullandı. lidyabetsikayet.com  linkinden bahse yönelik şikayet konularına ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk