Oculus'un Kablosuz VR Gözlüğü Oculus GO Xiaomi Tarafından Üretilecek

Oculus'un Kablosuz VR Gözlüğü Oculus GO Xiaomi Tarafından Üretilecek

Sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan Oculus şirketinin tamamen kablosuz gözlüğü Oculus Go Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi tarafından üretilecek.

Facebook ve Xiaomi arasında yapılan ortaklık ile birlikte Oculus Go üretimini Xiaomi gerçekleştirecek. Xiaomi’nin dünya markası olmasında önemli payı olan Hugo Barra’nın Facebook bünyesine geçtikten sonra böyle bir ortaklığın açıklanmasında Hugo Barra’nın bir etkisi var mı bilinmiyor ancak müjdeyi bizzat Hugo Barra verdi. Facebook ile ortaklığa giden Xiaomi bu ortaklık kapmasında hem Oculus Go gözlüklerini hem de Xiaomi VR gözlüklerinin üretimini gerçekleştirecek.

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 821 işlemcisinden alan Oculus Go ayrıca 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde 2K bir ekranla geliyor. Samsung’un Gear VR içeriklerini tamamen kablosuz bir şekilde oynatabilen Oculus Go kablosuz bir şekilde oyunlar oynanmasına da imkan tanıyordu.

Gerçekleştirilen bu ortaklıkla birlikte dünya genelinde satışa sunulacak olan Oculus Go modelleri Oculus Go adıyla satışa sunulacak ve Xiaomi tarafından üretilecek. Oculus Go’nun Çin’de satılacak olan sürümü ise Xiaomi VR adıyla satışa çıkacak ve yine Xiaomi tarafından üretilecek. Oculus ve Xiaomi’nin böyle bir ortaklığa gitmesinin nedeni ise Facebook’un Çin’de yasaklı olması olarak gösteriliyor.

İlerleyen aylarsa satışa sunulması beklenen Oculus Go’nun 119 dolardan satışa çıkacağı açıklanırken Xiaomi VR’ın satışa nasıl bir fiyat etiketiyle sunulacağı açıklanmadı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER