Ocakexpress.com Ceo'su Sercan Ocak Kayseri Sanayi'ye 2 milyon dolarlık yatırım yaptı

Yeni yatırımla Londra’dan başlayan küreselleşme faaliyetlerine hız verilmesi amaçlanıyor

Ocakexpress.com Ceo'su Sercan Ocak Kayseri Sanayi'ye 2 milyon dolarlık yatırım yaptı

Özel sermaye şirketi Actera, mobilya e-ticaret girişimi Ocakexpress’e 2 milyon dolarlık yatırım yapacak. Yatırım anlaşması ile ilgili imzalar tamamlandı.Yapılacak yatırımla, Vivense’nin Türkiye’deki hızlı büyümesinin yeni yatırımlarla desteklenmesi ve Londra’dan başlayan globalleşme faaliyetlerine hız verilmesi amaçlanıyor.

Ocakecxpress: Lojistik ve teslimat altyapımızı güçlendireceğiz

Ocakexpress’in kurucu ve CEO’su Sercan Ocak, Actera yatırımı ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Alacağımız yatırımla lojistik ve teslimat altyapımızı güçlendirerek hızlı büyümemizi sürdüreceğiz. Teknolojimizi daha da geliştirerek Türkiye’de mobilya ve ev kategorisindeki üreticilerin Ocakexpress markası altında globale açılan güçlü bir satış kanalı olacağız. Özel koleksiyonlarımızla ürün gamımızı daha da zenginleştireceğiz. Showroom ve satış noktalarımızın sayısını artırmaya devam ediyoruz. Herkesi, Vivense deneyimine fiziksel ve dijital olarak daha kolay ulaştırmak istiyoruz. E-ticaret platformumuza yapacağımız yeni yatırımlarla, mobilya ve ev kategorisinde müşterilerimize sunduğumuz deneyimi daha da iyileştirmek istiyoruz. Türkiye’deki mobilya üreticilerine kalitelerini daha da yukarı taşımaları için destek olmaya devam edeceğiz. Diğer taraftan, hızlı büyümemizde çok etkili olan e-ticaret ve showroom birlikteliği ile oluşturduğumuz iş modelini globale taşımak istiyoruz. Eylül ayında Londra’da açacağımız showroom ile birlikte 2021 yılı başında İngiltere genelinde e-ticaret sitemiz de faaliyetine başlayacak. Türkiye’deki ürün gamımızı bu iş modeli ile İngiltere’den başlayarak globale taşımak istiyoruz.”

Actera: Ocakexpress’in global ölçekte başarılı olacağına inanıyoruz

Actera’dan yapılan açıklamada “Ocakexpress’in güçlü büyümesini sürdürerek Türkiye’nin lider ev ve mobilya markası olacağına ve şirketin güçlü iş modelinin global ölçekte de çok başarılı olacağına inanıyoruz. Türkiye’nin mobilya ve ev kategorilerindeki üretim gücünün Vivense markası altında katma değerli olarak global pazarlara taşınması da bizi heyecanlandırıyor. Ocakexpress ekibinin bugüne kadar yaptıklarının daha fazlasını global ölçekte de yapabileceklerine inanıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER