Nvidia AMD İle Aynı Marka Altında Birleşmek İstemiyor

Nvidia AMD İle Aynı Marka Altında Birleşmek İstemiyor

Lider ekran kartı üreticisi Nvidia kendi ekran kartlarını kullanan üreticilerden faklı bir istekte bulundu. Nvidia yaptığı açıklamada Geforce ortaklık programına dahil edilen ekran kartı modelleri programına dahil olan üreticilerden AMD için faklı bir marka oluşturmalarını istedi. 

Nvidia’nın ve AMD’nin kartları bilindiği gibi üreticiler tarafından aynı marka adı altında satışa sunuluyor. Oyunculara yönelik ürettiği ekran kartlarıyla büyük beğeni kazanan Asus kendi markası olan ROG adı altında hem AMD’nin hem de Nvidia’nın ekran kartlarını oyun severlere sunuyor. Nvidia ise son kararıyla birlikte AMD ile aynı marka çatısı altında bulunmak istemiyor. 

Liderbahis />
Nvidia’nın bu kararının ardından Asus ise AMD ekran kartlarını Arez markası çatısı altına kaydırmayı planlıyor. Asus bu hamlesiyle birlikte AMD’nin ekran kartlarını Arez Strix, Arez Phoenix ve Arez Expedition gibi markalar altında oyun severlerle buluşturacak. Asus’un ROG markasında ise sadece Nvidia’nın ekran kartları bulunacak. 

Asus’un ardından Nvidia’nın ekran kartı sağladığı MSI, Gigabyte, Zotac ve Sapphire gibi markaların da AMD’nin ekran kartları için farklı bir marka oluşturup oluşturmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER