Nokia 9 Modelinin Çıkış Tarihi ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia 9 Modelinin Çıkış Tarihi ve Özellikleri Ortaya Çıktı

HMD Global'in üzerinde yoğun mesai harcadığı Nokia 9 ile ilgili gelen Çin kaynaklı haberlere göre gelecek ay lansman tarihi olarak belirlenmiş. Ayrıca cihaza ait birçok özellik netleşirken satış fiyatı ile ilgili bilgiler de kısmi olarak ortaya çıktı.

19 Ocak 2018 tarihinde düzenlenecek bir etkinlikle birlikte Nokia 8 (2018) duyurulacakken bu etkinliğe Nokia 9 modelinin lansmanının damga vurması bekleniyor.

Çin'de tanıtılacak Nokia 9 modelleri Android işletim sistemi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak ancak özel bir ROM ile Google servislerinin yerini yerel hizmetlerin alması bekleniyor.

Nokia 9 Genel Özellikleri


Cihazla ilgili bugüne kadar birçok sızıntı ortaya çıkmış olsa da genel kanı 5.5inç QHD ekranlı model 18:9 görüntü oranını kullanacak. Snapdragon 835 işlemci seti ile güçlendirilen Nokia 9 modeli bugüne kadar üretilmiş en güçlü donanıma sahip Nokia modeli olacak. Çift ana kamera yer alacak olan cihazda 6GB RAM bulunacak. Ayrıca Nokia 9 modeli su ve toza karşı dayanıklı IP67 sertifikası ile üretilecek.

Nokia 9 Beklenen Fiyatı


Çeşitli depolama alanı seçenekleri ile alıcılarına sunulacak olan cihazın 64GB olan modelinin 560 dolar, 128GB olan modelinin ise 635 dolar satış fiyatına sahip olacağı iddia ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER