Nokia 3 Modelleri Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alıyor

Nokia 3 Modelleri Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alıyor

Bu yıl içinde resmi olarak duyurusu yapılan Nokia modellerinin birçoğu için Android 8.0 güncellemesi halen daha test aşamasında iken firma bu konu ile ilgili kullanıcılarını bilgilendirmeye de devam ediyor.

HMD Global yöneticisi Juho Sarvikas tarafından daha önce yapılan açıklamalarda Nokia 5 ve Nokia 6 modellerine kısa süre içinde Oreo güncellemesinin geleceğini belirtmişti.

Firmanın Nokia 3 modeli ile ilgili planları ise aslında bambaşka idi. Geçtiğimiz Ekim ayının sonlarına doğru Android 7.1.2 güncellemesi alması beklenen Nokia 3 modeline bu güncellemenin yayınlanmaması birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir durum olmuştu. Twitter üzerinden bu konu hakkında kullanıcıya yanıt veren Juho Sarvikas, bu modelin de direkt olarak Android 8.0 Oreo güncellemesi alacağını belirtti.HMD Global'in neden belirtilen tarihte Android 7.1.2 güncellemesini Nokia 3 modellerine zamanında vermediği netlik kazanmadı. Ancak güncelleme ile ilgili yaşanan gecikmenin bu cihazlarda bulunan MediaTek sürücü kaynaklı hatadan olduğu iddia ediliyor.

Şimdilik Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 3 modellerine Android Oreo güncellemesinin ne zaman geleceğine dair net bir tarih verilmedi. Ancak Nokia 5 ve 6 modellerinin test aşamalarına geçildiği bilgisi doğrulandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER