Nem Alma Nedir ve Önemli Midir?

Nem Alma Nedir ve Önemli Midir?

Nem Alma Nedir ve Önemli Midir?

Nem Alma Nedir ve Önemli Midir?

Öncelikle nem, havada bulunan su miktarıdır. Havada bulunması gereken normal nem oranı %50 - %55 civarıdır. Oranın daha fazla boyutlara ulaşması, bazı üst yolunum yolu hastalıklarına ve kalıcı akciğer hastalıklarına sebep olurken ortamda bulunan eşya ve cihazların da kullanım ömürlerini kısaltmaktadır. Ortama yaydığı kötü koku ise başka bir rahatsız edici yanıdır. Bu soruna çözüm olarak yapılan nem alma işlemi de havadaki nem miktarının olması gereken düzeye indirilmesidir.

Nem Alma Cihazı Nasıl Seçilir?

Nem alma cihazı kiralama ya da satın almayı düşünüyorsanız, öncesinde özellikleri ile ilgili araştırma yapıp, bilgi sahibi olmalısınız. Bu bilgileri konunun uzmanlarından ya da internetten alabilirsiniz. Böylece tam ve beklentilerinize uygun bir nem alma cihazına sahip olabilirsiniz.

Nem Alma Cihazı Özellikleri

Nem alma cihazı almayı düşünüyorsanız, çok iyi düşünüp ve araştırma yapmalısınız. Bu cihazlar doğru kullanıldığı takdirde ömürlük makinelerdir. Bu sebeple 2. cihazı almanıza gerek kalmayacak. Bu yüzden aldığınız ilk ve son cihazınız gibi olacağından, özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Nem alma cihaz özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Birçok değişik model ve dizayn alternatifleri
  • Yüzde yüz rutubet yok etme özelliği
  • Portatif olması
  • Süre ayarlı olması
  • Şamandıra özelliği
  • Hız ayarı
  • Ekonomik ve tasarruflu olması

Nem Alma Cihazları Kaç Çeşittir

Nem alma cihazları, iki farklı modelden oluşmaktadır. Kompresörlü nem alma cihazı ile kurutmalı nem alma cihazlarıdır.

Kompresörlü nem alma cihazları, düşük fiyat sebebiyle çok tercih edilir. Performansları çok yüksektir. Daha çok ev ya da ofis gibi daha küçük alanlar için kullanılmaktadır.

Kurutmalı nem alma cihazları, kompresörlüsüne göre çok daha pahalıdır. Nemi havada toplama özelliği vardır. Nem alma cihazı kiralama firmalarının en çok kullandığı modeldir. Hava sıcaklığının az olduğu bölge ve ortamlarda kullanılır. Bu cihazlarda daha büyük alanlar için kullanılır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER