Neden İşletmeniz İçin Hazır Ofis Tercih Etmelisiniz?

Neden İşletmeniz İçin Hazır Ofis Tercih Etmelisiniz?

Neden İşletmeniz İçin Hazır Ofis Tercih Etmelisiniz?

Hazır ofis, kullanıma hazır ofis olarak da isimlendirilebilir. İşletme kurmak isteyenlerin ofis kiralama ile beraber ortaya çıkan maliyetlerden kurtulduğu, faaliyet göstermesi için gereken ekipmanların hepsinin hazır olarak bulunduğu ofis tiplerine verilen isimdir. Hazır ofisler sayesinde ofis kurmak isteyenler normal şartlarda bütçelerini aşabilecek bir semtte ofis tutabilme imkanına sahip olurlar.

Hazır ofis kiralama hizmetleri tamamen yasal olarak verilir. Hazır ofis kiralamak isteyenler kullanıma hazır ofisler için kiralama sözleşmesi imzalarlar. Tıpkı eşyalı bir ev kiralamak gibi ek masraf yapılmasına gerek olmadan hazır ofisi kiralar ve kiraladıkları süre için kira masrafı öderler. Özellikle küçük ve orta ölçekli büyüklükteki ekipler için hazır ofis kiralayarak faaliyet göstermek daha doğru bir seçimdir.

Hazır Ofisi Tercih Edenler Kimlerdir?

Kurumsal firmalar, temsilcilik açmayı düşünen global firmalar, avukatlar ve benzeri kitleler hazır ofis kullanırlar. Hazır ofislerin tercih edilmesinin en temel nedeni maliyetin azaltılması olduğu için ofis kurmak konusunda bütçe sıkıntısı çekenler seçimlerini hazır ofisten yana yaparlar. İşletmenin faaliyet gösterdiği ofis işletmenin prestijinde de önemli olduğu için düşük maliyetlerle iyi bir ofise sahip olmak isteyenler hazır ofisleri tercih ederler. Hazır ofislerin çoğunlukla girişimciler tarafından tercih edildiği düşüncesi yanılgıdır. Girişimciler sanal ofisleri tercih ederler.

Hazır Ofisin Avantajları ve Tercih Edilme Nedeni

İşyeri kurmak isteyenlerin belirli bir sermayeye sahip olmaları gereklidir. İşletme kurmayı planlayan birçok şahsın sermaye ihtiyacı sebebi ile hareket alanını kısıtlanır. Ofisin merkezi bir lokasyonda olmasının istenmesi, ofis mobilyaları ve personel giderleri gibi harcamalar işletme kurmak isteyenler için kısıtlayıcı maliyetlerdir. Hazır ofis çözümü ile ofis kurmak isteyenler bu maliyetleri düşünmek zorunda kalmayacakları için çeşitli sağlayıcılar tarafından tasarlanan hazır ofisleri tercih ederler.

Fatura, personel, ofis mobilyası ve benzeri giderleri düşünmek zorunda kalmadan faaliyete geçirilebilecek olan hazır ofisler 2 standart planda tasarlanırlar. Bunlardan birincisi, çalışanların hepsinin ortak bir alanda bulunduğu tasarımlardır. Diğeri ise, yöneticilerin çalışanlardan ayrı bir alanda olduğu tasarımlardır. İşletme kurmak isteyenler işletmelerinin dinamiklerine ve ait oldukları kültüre göre iki tasarım seçeneği arasından uygun olanı tercih ederler.

Hazır Ofis İle İşletmeniz İçin Risk Almazsınız!

Hazır ofis tercih edildiğinde ofis tadilatı ve kuruluşu için ücret ödenmesi gerekmez. Günlük ya da aylık olarak ofis ne kadar kullanılırsa sadece kullanılan süreye göre ücret ödenmiş olur. Kısa vadeli sözleşmeler ile tutulan hazır ofislerde istenilen zaman iş ortaklığını bitirebilme imkanı da olur. Dolayısı ile sıfırdan masraflı bir ofis kurma sürecine göre daha risksiz ve daha düşük maliyetli bir tercihtir.

Hazır Ofis Kiraladığınızda Ek Ücret Ödemezsiniz!

Hazır ofis kiralandığında, sadece kullanılan sürenin ücreti ödenir ve sözleşme süresi içerisinde ek ücret ödenmesi gerekmez. Ayrıca hazır ofisin sekreterya ve temizlik gibi imkanlarından da ek ücret ödemesi yapmadan faydalanabilmek mümkündür. Elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi altyapılar için de ek ücret ödemesi talep edilmez. Hazır ofisler, ofisin faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan imkanlara ek ücret ödemeden sahip olunmasını sağlar.

Hazır Ofis İle Yüksek Maliyetler Ödemenize Gerek Kalmaz!

Hazır ofis kiralamak için yüksek bütçeler ayrılmasına gerek olmaz. Sıfırdan kurulacak olan bir ofise harcanacak para ile kıyaslandığında, hazır ofisler çok daha düşük ücretler ile daha donanımlı şekilde kurulabilir. Hazır ofis fiyatları, bulundukları semtlere ve plazalara göre farklılık gösterir. Sadece kullanılan kadar ödeme yapıldığı için büyük mali yükümlülükler altına girilmez.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER