Murda Kimdir?

Murda Kimdir?

Murda Kimdir?

Yakın zamandan bu yana merak edilen bir ses olarak karşımıza çıkan Murda Ezhel kimdir? Kendine has ses dokusuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Murda Ezhel, Rap şarkılarıyla ün yapmıştır! Murda Ezhel ile beraber çıkarttığı "Aya" parçası ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Rap tutkunları tarafından merak edilen isimler arasında bulunan Murda son dönemlerde kendinden oldukça bahsettiriyor.

Ezhel 1990 yılında doğmuş olan Ömer Sercan İpekcioğlu'dur. Murda gibi uzun senelerdir rap ile uğraşan Ezhel rap kariyerine solo olarak başlamıştır. Ankara'da yaşayan Ezhel şarkılarında genel olarak Ankara içerisindeki mahalle kültüründen bahsetmiştir. İkilinin beraber çıkarttığı "Aya" parçası sayesinde rap evreni içerisinde çok daha bilinir bir hale geldiler.

Ezhel daha önce başka rapçiler ile şarkılar çıkarsa da ilk solo albümünü 2017 yılının Mayıs ayı içerisinde çıkartmışyır. Ais Ezhel lakabını kullanan rap sanatçısı ilk olarak adını 2008 yılında duyurmuştur. 2008 yılında Keişan ile birlikte çalıştıktan sonra 2011 yılında kalabalık bir rap topluluğu ile beraber çalışmaya başladı.

Murda Feat Ezhel Aya İndir Platformu

Murda takma ismine sahip olan rapçinin gerçek ismi Önder Doğan'dır. Murda rap müzik ile uzun senelerdir uğraşsa da günümüzde yeni yeni tanınmaya başlandı. Ezhel ile ortak çalışmalara giden Murda günümüzde birçok rap sever tarafından dinleniyor. Murda feat Ezhel-Aya indir olarak tarayıcınızda arama yaparak ikilinin en çok sevilen parçasını indirebilirsiniz.

Grup içerisinde Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo ve Nomad gibi sanatçılar yer alıyordu. Sekiz adlı şarkıları ile oldukça geniş bir kitleye hitap ettiler ve birçok sayıda rap tutkununa kendilerini sevdirdiler. Trap, Hip-Hop ve Urban Core olarak tanımladığı müzik türleri ile Ezhel oldukça farklı yapıtlar ortaya koydu.

24 Mayıs 2018 yılında göz altına alınıp tutuklanan Ezhel aynı sene içerisinde 19 Haziran'da beraat etmiştir. Uyuşturucu madde kullanımını gençlere özendirmesi sebebiyle içeri alınan Ezhel tarihlerde görüldüğü gibi kısa bir süre sonra dışarı çıkmıştır.

Murda Şarkıları İndir

İkilinin beraber çıkardığı parçalar:

  • AYA
  • Bi Sonraki Hayatımda Gel
  • Duman
  • Boynumdaki Chain
  • Made In Turkey

En çok dinlenen parçaları bunlardır. Mp3 indir ile şarkıları indirip istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk