Murat Özşay Kimdir ?

Murat Özşay Kimdir ?

1984 yılında Balıkesirde doğdu. Rize Üniversitesi İşletme, Anadolu Üniversitesi iktisat Bölümlerini bitirdi. Gazetecilik mesleğine Dünya Gazetesinde Başlayan Murat Özşay İstanbulda Çeşitli Basın ve Medya Kuruluşlarında görev aldı.

2009 Yılında Unit Grup Muhasebe Departmanında çalışırken İstanbulun Büyük Konut Firması HY İnşaatda Finans Müdürü olarak çalıştı.

Projenin bitmesinin ardından Nemesis Yayınlarında Medya sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Özşay; Oyuncu, yazar ve Ulusal Kanallara Medya ve PR Danışmanlıkları yaptı. Vatani görevini tamamladıktan sonra Memleketi Balıkesire dönen Özşay, Marmara Bölgesinin en büyük dergisinde Genel Yayın yönetmeni olarak görev aldı.

Yazılım konularında Apple, Bilge Adam, Microsoft ve HABİBAT gibi kuruluşlardan eğitimler alan ve Başarı sertifalarına sahip olan Özşay programlama dilleri bilmektedir.

2005 Yılında Microsoft tarafından yapılan 300 Bin Yazılımcının katıldığı “Sanal İşletim Sistemleri” yarışmasında ilk 10a girmiştir.

Digital medya ve tanıtım konularında da eğitimler alan Özşay TOBB Üniversitesi, Bilge Adam, Bilgi Üniversite ve Marmara Üniversitesinden Sertifikalara sahiptir.

Kamuda çalışmaya 2014 Yılında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosunda Çalışmaya başladı. 2017 yılında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik Makamında Proje Asistanlığı görevinde bulundu. Balıkesir Ulaşım ana planı, Balıkesir iline Gümrük çalışmaları gibi projelerde yer aldı.

Çok sayıda projede yöneticilik ve koordinatörlük görevleriyle beraber 1 Nisan 2019 yılından itibaren, Elbistan Belediyesinde Basın Müşaviri olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER