Mide Balonu Yöntemleri 2022

Mide Balonu Yöntemleri 2022

Mide Balonu Yöntemleri 2022

Mide Balonu Yöntemleri 2022

Her yaştan hastalar için uygulanan mide balonu mide organına yerleştirildikten sonra hava ya da sıvı kanalı üzerinden 400 ila 700 cc aralığında şişirilen özel bir balon türüdür. Herhangi riskleri olmaması sebebiyle güvenli bir şekilde uygulanır. Bu işlem özellikle egzersiz ve diyet yoluyla fazla kilolarından kurtulamayan hastalara uygulanır.

Yüksek kalite standartlarına sahip olan işlem ayrıca bugün daha düşük fiyat tarifesi üzerinden gerçekleştirilir. Uygulama için ayrıca kilo sınırlandırılması söz konusu değildir. Vücut kitle endeksi 25 kg/m2 olan fazla kilolara sahip olan bireylere ya da 30 kg/2mg üzerinde yer alan obezite hastaları için de işlem uygulanabilir. 2021 yılı boyunca yoğun bir şekilde uygulanan mide balonu sadece mide organı üzerinden gerçekleştirilebilir.

Mide Balonu Nedir?

Bu uygulama doğrudan fazla kilolarından kolayca kurtulamayan veya obezite gibi ciddi kilo sorunlarına maruz kalan hastalara uygulanır. İşlem cerrahi bir uygulama olduğundan hastanelerin ameliyathane bölümü üzerinden uygulanır.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

İşlem pratik bir şekilde uygulanır. Fakat öncesinde mide balonu hastanın midesi için uygun olup olmadığı ilgili hekim tarafından analiz edilir. Uygulamanın uygun görülmesi durumunda işlem gerçekleştirilir. Uygulama öncesinde hastanın birtakım hazırlıklar yapması önemlidir. İşlemden en az 8 saat öncesinden aç karnına kalınması uygulamanın başarılı bir şekilde geçmesi açısından önem arz eder.

Uygulama genellikle hasta uyutulmadan ve sadece 15 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Fakat bazı durumlarda hastanın bu süreç boyunca uyutulması gerekebilir. İlk olarak balonun mideye yerleştirilmesi açısından endoskopik adını alan özel görüntülü sistem kullanılır.

Bu sistem üzerinden balonun midede kusursuz bir şekilde oturtulması sağlanır. Söz konusu sistem üzerinden mide detaylı bir şekilde ilgili hekim tarafından incelenir. Bu doğrultuda mide organında ayrıca herhangi bir sorun olup olmadığı gözlemlenir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

İşlem kendi içerisinde de birçok seçenekler sunar. Bunlar arasında yutulabilir mide balonu yer alır. Bu uygulama doğrudan hasta uyutulmadan birkaç saniye içerisinde balonun doğrudan ağız kanalı üzerinden mideye aktarılmasıdır.

Uygulama diğer yönteme nazaran daha pratik olduğundan pek çok hastalar tarafından tercih ediliyor. Fakat öncesinde mide balonu fiyatları ve mide sağlığının detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Uygulamadan faydalanan hastalar mide balonu işleminin oldukça faydalı olduğunu vurguluyor. Bu işlemden faydalananlar özellikle internet üzerinden uygulama hakkında pozitif yorumlar yapıyor.

Uygulama öncesinde 2022 güncel mide balonu fiyatları doktor sitesinden incelenebilir. İşlem fiyatları her yıl güncellenir. Bu sebeple 2021 yılında uygulanan fiyat tarifesiyle 2022 yılında uygulanması öngörülen fiyat tarifesi farklı olacaktır.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Bu işlemle birlikte hastalarda kayda değer oranda fazla kilolar azaltılabilir. Uygulama öncesinde hastaların doktor talimatları doğrultuda hareket etmesi önemlidir. Yutulabilir mide balonları işlem sonrasında da hastaların öğün alım alışkanlıklarını değiştirmesi, günlük düzenli bir şekilde egzersiz çalışmaları gerçekleştirmesi önem arz ediyor.

Bu uygulama doğrudan obezite hastalığının da önünü kapatıyor. Geçmiş yıllarda obezite için etkin tedavi seçenekleri bulunmuyordu. Fakat bugün işlem üzerinden obezite riski de ciddi anlamda düşürülüyor. Mide balonları işlemi için kaliteli hastaneler veya doktor klinik merkezi tercih edilmelidir. İnternet üzerinden bu işlem için 7/24 online olarak da tedavi randevusu alınabilir.

Mide balonları hassas mideler üzerinden de uygulanabilir. İleri yaştaki hastalar açısından da uygundur. Fakat mide ameliyatı geçirmiş olan hastaların bu işlem öncesinde ilgili hekimden onay alması gerekir.

Mide balonlarıyla hastalar daha pozitif bir yaşama sahip olabilir. İşlem kısa süreli olduğundan zaman kaybı yaşanmaz. Evinizin konforunda işlem için doktorunuzla görüşebilirsiniz. Uygulama hakkında merak edilen tüm ayrıntılar doğrudan doktor sitesi üzerinden talep edilebilir. 2022 yılında yutulabilir mide balonu fiyatları her bütçeye hitap edecektir.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER