Microsoft Edge Google Play Store Üzerinden 1 Milyondan Fazla Kez İndirildi

Microsoft Edge Google Play Store Üzerinden 1 Milyondan Fazla Kez İndirildi

Microsoft’un yeni nesil internet tarayıcısı olan Microsoft Edge geçtiğimiz aylardan itibaren mobil işletim sistemlerinin uygulama mağazalarına gelmeye başlamıştı. Başlangıçta Android’in resmi içerik mağazası olan Google Play Store’a gelen Microsoft Edge sonrasında Apple’ın iOS işletim sisteminin içerik mağazası App Store’a gelmişti. Görünüşe göre çıkışının üzerinden kısa bir zaman geçen Microsoft Edge kullanıcılar tarafından çok sevildi.

Google’ın sevilen mobil işletim sistemi Android’in resmi içerik mağazası olan Google Play Store verilerine göre Microsoft Edge 1 milyondan fazla kez indirilmiş. Microsoft Edge’in Android işletim sistemi cihazlarına ne kadar kez indirildiği şimdilik bilinmese de bu rakamın 1 milyon ile 5 milyon arasında olduğu düşünülüyor. Kullanıcıların bir diğer güçlü internet tarayıcısı olan Microsoft Edge’e bu denli yüksek ilgi göstermesinin nedenlerinden birisi de Google’ın internet tarayıcısı olan Google Chrome’dan sıkılmış olduklarından ve başka alternatif internet tarayıcısı aradıkları anlamına gelebilir.

Apple’ın iOS işletim sisteminde ne kadar indirildiği şimdilik belli olmayan Microsoft Edge’in beta sürümünü 10 binden fazla kişinin indirip kullandığını söyleyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 04:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER