Mersin'de 15 geçici işçi

Mersin'de 15 geçici işçi

Mersin'de 15 geçici işçi

Mersin'de, Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde orman yangınlarıyla mücadele hizmetlerinde çalıştırılmak üzere alınacak 15 geçici işçiden biri olabilmek için 2 bin 636 kişi başvurdu. Kuyuluk Orman Deposunda noter huzurunda yapılan çekilişle işe başlayacak işçiler belirlendi.


Mersin Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Orman Genel Müdürlüğünce orman yangınlarıyla mücadele hizmetlerinde çalıştırılmak üzere Mersin'de işe alınacak 15 geçici işçi için İŞKUR İl Müdürlüğünce çıkılan ilana binlerce kişi başvurdu. Şartları tutan 2 bin 636 kişilik liste, İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Orman Bölge Müdürlüğüne gönderildi. 15 geçici işçinin belirlenmesi için dün Kuyuluk Orman Deposunda noter huzurunda adayların katılımıyla kura çekimi yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Yıldız
Kenan Yıldız - 2 ay Önce

İş hukuk işçi ve işveren ilişkilerini, bunların karşılıklı hak ve görevlerini, işe ve işyerine ilişkin yasa ve yönetmelikleri vb. konu alan hukuk dalıdır.İş hukuku kapsamında görülen iş davaları işçi işveren arasındaki uyuşmazlıklar:
İşe iade davaları, Kıdem tazminatı, İhbar tazminatı, Fazla mesai ücreti alacağı,Ulusal bayram ve resmi tatil günleri alacakları,İş kazası,İş hastalıkları,Sendikal tazminat gibi konularda çıkan uyuşmazlıkların giderilmesi amacıyla açılan davalardır.Detaylı bilgi için https://www.arcahukuk.com/calisma-alanlarimiz/is-hukuku adresi ziyaret edilebilir

SIRADAKİ HABER
indir full apk