Meme Operasyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme Operasyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme Operasyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme Operasyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme estetik ve genel meme operasyonları içinde en çok araştırılan meme büyütme olsa da beraberinde daha pek çok operasyon vardır. Sıklıkla gerçekleştirilen ve hakkında çokça araştırma yapılan bir diğer operasyon da meme küçültme operasyonudur. Ancak estetik açıdan da en çok tercih sıralamasına giren meme operasyonu ise meme dikleştirme operasyonudur.

Meme Büyütme Estetiği

Memenin büyütülmesi operasyonu memenin olduğu halinden istek bazında daha büyük hale getirilmesidir. Halihazırda bulunan memenin dokusu altına silikon, protez yerleştirilerek olduğu mevcut halinden daha büyük olması sağlanmaktadır. Bu operasyon esnasında meme toparlama işlemine ihtiyaç duyulması halinde bir operasyon içinde iki işlemde gerçekleşebilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme, en sık kadınlar tarafından tercih edilen bir işlemdir. Genellikle bayanlar ebatlarından memnun olmadıkları durumda meme hacmini büyütmek için bu işlemi yaptırırlar. Göğüs duvarı şekli itibariyle meme yapısı gelişmeyen Kadınlarda meme hacmi sağlamak için meme büyütme operasyonu yapılabilmektedir.

Ciddi kilo verme durumu sonrası sarkan ve hacmini yitiren memelerin toparlanması için de destek olması için meme büyütme ameliyatı yapılabilmektedir. Emzirmeye bağlı olarak hacmi kaybolan göğüslerde de meme büyütme operasyonu yapılabilmektedir. Bunların dışında cinsiyet değişimi sürecinde meme oluşturmak için protez ile meme büyütme ameliyatı talep edenler de olabilmektedir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme işlem yöntemleri, implant, protez, silikon ve yağ enjeksiyon şeklinde gerçekleşebilmektedir. Hangi yöntemi kullanmak bununla ilgili karar vermek isteseniz de kesinlikle uzman doktorunuz ne öneriyor ise bu şekilde bir yol izlemenizde fayda vardır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme, mevcut meme üzerinde memenin hacmini olduğundan küçük hale getirmek için yapılan bir operasyondur. İlk olarak ultrason ve mamografi çekilerek memenin genel durumu izlenir ve uygun olup olmadığı hakkında karar verilir. Uygunluğuna karar verildikten sonra meme küçültme için hasta operasyon için hazır edilir. Sigara kullanmaması belirtilir ve kullanıyor ise kan sulandırıcı hapları birkaç gün önceden bıraktırılır.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüslerde Küçültme işleminden sonra mutlaka bir hafta kadar ciddi istirahat edilmelidir. Doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. Bir ay kadar kaslara ağır gelecek hiçbir hareket yapılmamalıdır. Sporcu sutyeni kullanılmalıdır. Asıl şekil toparlanması bir yılı bulacağı için yaklaşık bir yıl boyunca korunaklı olunmalıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonu sarkma sorunlarının giderilmesi için uygulanan bir estetik yöntemdir. Memenin durumuna göre kesi atma yöntemi değişiklik göstermektedir. Yapılacak tüm işlemler ve işlem sonrası durumlar operasyon talep eden kişiye derinlemesine anlatılmalı ve kişi iyice bilgilendirilmelidir.

Bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlemin plastik cerrahlarca yapılmasıdır. Ancak böyle gerçekleşir ise ciddi kesi izleri en aza indirgenir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Fiziki açıdan ve ruhsal açıdan sağlığı elverişli olan ve 18 yaşını doldurmuş her birey meme dikleştirme operasyonu talep edebilir. Ancak burada dikkat edilmesi bir husus var ki o da şudur bu sarkıklık sizi rahatsız ediyor mu etmiyor mu? Bu sorunun cevabından sonra bu işleme karar vermekte fayda vardır.

Aynı zamanda meme dikleştirme operasyonu da meme büyütme operasyonu da aynı şekilde düşünülerek karar verilmesi gereken durumlardır.

En çok dikkat edilmesi gereken husus ise merdiven altı diye tabir edilen ucuzluğu ile göz boyayan yerlerden uzak durmaktır. Estetik bir cerrahi işlem olduğu için uzman ve profesyonel cerrahlara emanet edilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER