Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatlarında farklı yöntemler kullanılabilir. Vücudun kendi dokusu ile yapılan operasyonlarda karnın her iki tarafındaki yağ tabakasından meme dokusuna yağ getirilir. Bu yağ dokusunun kalıcı olarak yeni yerinde kalabilmesi için damarlar tarafından beslenmesi gerekir.

Yeni bir dolaşım sistemi oluşturmak için kök hücrelerin nakledilmesi gerekir. Alternatif olarak, implantlar bir silikon kılıf içinde salin solüsyonu veya silikon jel içerebilir. Salin solüsyonu içeren implantlar yerleştirildikten sonra steril salin solüsyonu ile doldurulur. Ankara meme büyütme bu konuda uzman personele sahiptir

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Morluklar olabilir. Yara izleri zamanla kaybolur, ancak tamamen kaybolmayabilir. Meme implantlarını yerinde tutmak ve ek destek sağlamak için iyileşme sırasında bir kompresyon bandajı veya spor sutyeni giyilmelidir. Cerrahınız sizin için doğru sutyeni önerecektir. Ankara meme büyütme açısından ağrı kesici, doktorumuz tarafından reçete edilen ağrı kesiciler ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Normal hayatınıza dönmek için cerrahınızın talimatlarını dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekecektir. Kalp atış hızınızı veya kan basıncınızı artıran egzersizlerden en az iki hafta kaçınılmalıdır. İyileşirken, göğüslerinizin fiziksel temasa veya çekilmeye duyarlı olduğunu unutmayın.

Cerrahınız göğsünüzün yanına emilmeyen dikişler (dikişler) veya drenaj tüpleri yerleştirdiyse, bunları çıkarmak için tekrar ziyaret etmeniz gerekecektir.

Göğsünüzde sıcaklık, kızarıklık veya ateş fark ederseniz, cerrahi enfeksiyon kapmış olabilirsiniz. Bu durumda en kısa sürede Ankara meme büyütme cerrahları iletişime geçmelisiniz. Ayrıca nefes almakta güçlük çekiyorsanız veya göğüs ağrısı çekiyorsanız hemen bir cerraha görünmelisiniz.

Meme Küçültme Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Meme küçültme ameliyatı, memedeki ağırlık ve sarkık cilt ve meme dokusunun alınması ve kalan memenin daha dik ve estetik olarak daha gelişmiş bir duruma getirilmesidir. Meme gelişimini tamamlamış, tehlikeli meme kitlesi olmayan ve meme büyüklüğünden şikayet eden hastalara uygulanır.

Meme dokusu gelişen erkeklerde de meme küçültme ameliyatı yapılabilir. Ankara meme küçültme ile ihtiyaç duyacağınız tedaviye uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatında sarkmış olan meme ucunu daha yüksek bir noktaya getirmek, gerekirse meme ucunu küçültmek, fazla deri ve meme dokusunu çıkarmak ve kalan dokuyu estetik olarak yeniden şekillendirmek temel adımlardır. İzler, meme ucunun taşınma şekline ve doku çıkarma şekline göre farklılık gösterir.

En sık görülen iz, meme başı çevresinde yuvarlak bir iz ve bu izden başlayıp meme altında yeni bir kırışıklığa kadar uzanan dikey bir izdir. Meme dokusunun hacmi fazla ise meme kıvrımı boyunca iz kalabilir. Detaylı bilgi için Ankara meme küçültme merkezine başvurabilirsiniz.

Meme Küçültme Kimler Olmalı?

Operasyon estetik bir gelişme için değil, fiziksel rahatlama için yapılır. Çoğu adayın çok büyük, sarkık meme sorunları vardır; aktiviteleri kısıtlıdır ve hem estetik hem de fiziksel şikayetler vardır. Hastaların büyük çoğunluğuna meme gelişimi tamamlanana kadar meme küçültme ameliyatı yapılmayacaktır.

Ancak meme büyüklüğü ciddi fiziksel rahatsızlığa neden olduysa daha erken yaşta yapılabilir. Bu nedenle 17-18 yaşlarına kadar belirtilen şikayetlere sahip olunması gerekir. Göğüs küçültme ameliyatı için en uygun adaylar, büyük ve sarkık göğüslere sahip, işlemi tam olarak anlayabilecek olgunlukta ve gerçekçi beklentileri olan kişilerdir.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme fiyatları 2021; Göğüslerin büyüklüğüne, sarkıklık derecesine, hastanın yaşına, kilosuna ve ek sağlık sorunlarının varlığına bağlıdır. Ücretler hakkında bilgi için Ankara meme küçültme özelinde bilgi alabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Liposuction yöntemi, fazla kilolu olmakla ilgili bir sorunu olmayan ancak bölgesel kilo vermek isteyen kişiler için lokal yağların çıkarılmasıdır. Tedavi vücuttaki fazla yağ dokusunu uzaklaştırır. Vücut liposuction ile şekillendirilir.

Özellikle bel, karın, uyluk, uyluk ve diz gibi inatçı bölgesel yağlarda kullanılır. Ankara Liposuction yağ dokusunda 1-2 mm'lik kesiler yapılarak vakum yöntemi kullanılır ve buradan yağ alınması şeklinde işlem gerçekleştirilir.

Ankara liposuction ile inatçı yağlarınızdan bir an önce kurtulabilirsiniz. Diyet ve egzersiz sonrası bölgesel yağ birikintilerini gidermek için ameliyattan başka seçeneğiniz yok. Ne kadar kilo verirseniz verin, bazı bölgelerdeki yağlardan dolayı istediğiniz görünüme sahip olamayacaksınız. Bu nedenle sarkmayı önlemek ve istenmeyen yağlardan kurtulmak için profesyonel cerrahlarından yardım alabilirsiniz.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Kullanılan yöntem her kişinin vücut yapısına ve bölgesel yağlanmaya bağlı olarak belirlenir. 3 farklı Ankara liposuction yöntemi vardır.

  • Islak liposuction
  • Ultrasonik liposuction
  • Lazer liposuction

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Bu tedavi, vücutta biriken yağların ameliyatla alınmasıdır. Hamilelik ve sürekli kilo alma gibi olağandışı durumlarda, sonuç tek başına kalıcı olamaz. Çünkü hamilelik ve doğum sonrası oluşan cilt sarkması ve selülit gibi hastalıklar liposuction ile düzeltilebilecek hastalıklar değildir.

Operasyon selüliti tamamen ortadan kaldırmasa da cilt yüzeyine yakın bir bölgeye uygulandığında cilt nispeten düzgün görünür. Ayrıca sürekli kilo alıp veren kişilerde deri sarkması, vücutta liposuctionın kurtulamadığı bir hasardır. Bu vücut tipine sahip kişilere uygulama yapılacaksa karın germe ameliyatı ve gevşek derinin alınması da ek yöntemler olarak yapılmalıdır.

Elde edilen estetik görünümün uzun vadede korunabilmesi için kişinin beslenme alışkanlıklarını düzenlemesi ve hareketi ihmal etmeden hayatına dahil etmesi gerekir. Çeşitli liposuction türlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte uygulama alanları da gelişmiştir.

Vücut şekillendirme, cilt sıkılaştırma ve sebum giderme gibi farklı türleri içerir. Ses ve lazer kullanımı, cildin yumuşatılması ve yağ emiliminin aynı anda gerekli olduğu vücudun hassas bölgelerinde en iyi sonuçları verir. Bilekler ve ayak bilekleri, iç dizler ve boyun bunun en iyi örnekleridir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER