Manuel Mi Yoksa Elektrikli Hasta Yatağı Mı Almalıyız?

Manuel Mi Yoksa Elektrikli Hasta Yatağı Mı Almalıyız?


Hasta yatağı manuel ve elektrikli olmak üzere iki modeli bulunan özel üretimi yapılan bir üründür. İlk üretildiği zaman manuel olarak üretimi yapılan hasta yataklarının son zamanlarda elektrikli modeli de üretime başlanmıştır. İki modelde hasta için normal bir yatağa göre daha sağlıklı olurken hastanın yatak üzerinde daha rahat olmasını sağlar. Her iki yatak modelini de felçli bir hastanız var ise satın almanızı öneririz. Devletimiz de hasta yataklarını satın alma konusunda ülkemizdeki insanları bilinçlendirmektedir. Felçli bir hastası bulunan vatandaşlarımız artık hasta karyolası alma konusunda daha çok ısrarcıdır. Bu yatak çeşidini alarak hastasını daha konforlu ve sağlığı için daha iyi bir yatakta yatırmaktadır.

Manuel ve elektrikli hasta yatakları arasında farklar bulunmaktadır. Bu farklardan birincisi manuel adından anlaşılacağı üzere el ile çalışan bir yatak çeşididir. Yatak üzerinde bulunan çevirme Betasus kolu sayesinde yatak hareket etmektedir. Hasta yataklarının ilk üretimi zamanında oldukça çok üretilen bu yatak çeşidi zamanla üretimi azalarak kullanımdan düşmüştür. Kullanımının azalma sebebi hastanın bakıcısı olmadan yatağı hareket ettirememesi ve çevirme kolu olmasına rağmen yatağın yinede hastanın istediği kadar hareket edememesidir. Manuel yataklardan vatandaşlarımızın şikayet etmesi sonucu yeni bir ürün olan elektrikli hasta yatağı üretimi ve satışı başlamıştır. Manuel yataklara göre oldukça pratik olan elektrikli modelimiz günümüzde kullanımı oldukça artan bir üründür.

Elektrikli hasta karyolası modelimiz motoru olan bir üründür. Bu motor sayesinde hasta yatağı kolayca hareket etmektedir. Bu motoru hareket ettiren bir kumanda bulunur. Bu kumanda sayesinde yatağın motoru hareket ederek yatağın baş ya da ayak kısmı hareket etmektedir. Manuel yataklardan en büyük farkı bu olan elektrikli modelimizi hasta kendisi bile kolayca hareket ettirme özgürlüğüne sahiptir. Elektrikli hasta yataklarının manuel hasta yataklarına daha çok kullanılma sebebi tamamen bu kolayca kullanılan motorundan dolayıdır. Elektrikli hasta yatakları ayrıca hastanın kilosuna göre motorunu değiştiren özelliğe sahiptir. Manuel bir yatakta  yüz kilo hastayla altmış kilo bir hasta aynı yatakta yatarken elektrikli hasta yataklarında kilo sayısına göre motor sayısı değişmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER