MAHİR filminin Baş Rol Oyuncusu RÜZGAR OZAN DİKİCİ ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Baş Rol Oyuncusu RÜZGAR OZAN DİKİCİ ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Baş Rol Oyuncusu RÜZGAR OZAN DİKİCİ ile Özel RöportajMerhaba hoş geldiniz nasılsınız, oyunculuk hayatına ilk olarak nasıl başladınız? Bu mesleğe ilginiz ne zamandır var? Biraz paylaşabilir misiniz?

Merhaba, hoş buldum. İyiyim sizler nasılsınız? Oyunculuk hayatıma ilk olarak ilkokulda başladım. Ailem beni tiyatro okuluna götürürdü her sabah. 1-2 kez ilkokul ve ortaokulda sahne almışlığım var. Daha sonra Doğuş Hocam ile tanıştım. Ondan biraz eğitim aldım ve Yönetmenliği ve senaryosu Doğuş hocama ait olan Yırtık Kefen Bezi isimli tiyatro oyununu başrol olarak oynadım. Doğuş hocamla aynı tiyatro sahnesini paylaşmasaydık belki, o kadar iyi bir oyun çıkartamazdım diye düşünüyorum. Aslında hayatın tamamı bana bir film, dizi, tiyatro sahnesi gibi geliyor. Sanki herkesin hayatta birkaç maskesi var. Maskelerin ardına saklanarak geçiriyorlar bir ömrü. Maskesiyle bana yaklaşana, bende maske ile yaklaşıyorum. Hayatın tamamı oynamak istediğiniz rol ile alakalı diye düşünüyorum.
 


Şimdi Mahir isimli Film nasıl başladı ve içinde bulunmaya nasıl karar verdiniz Senaryoyu ilk okuduğunuzda neler hissettiniz

Yapım şirketi beni aradığında çok heyecanlandım çünkü daha önce hiç kamera oyunculuğu yapmadım. Bir de başrol olacağımı duyunca heyecanım ikiye katlandı. Fakat yönetmenin ismini görünce içim ferahladı. Senaryoyu okurken Doğuş Hocamın kaleminden çıktığını tahmin etmiştim zaten. Senaryoyu tamamen okuduğumda, içim burkuldu biraz. Keşke benim de Mahir gibi güzel dostlarım olsaydı. Ercan karakteri gibi bana yol gösteren bir abi, Sude karakteri gibi olan sevecen bir patronum, Uzay karakteri gibi beni sevebilecek biri. Günümüzde yaşanan bazı olaylar sinemaya yansıtılmıyor. Özellikle Türkiye’de böyle bir proje yapabileceğimiz aklımın ucuna gelmezdi. Bu yüzden çok gurur duydum. Bazı sahneleri okurken çekindim. Çünkü bende 17 yaşında tecavüze uğramıştım. Bu sahnede biraz zorluk çekeceğimi düşünüyorum. Senaryonun o perdesini okumakta bile zorlandım açıkçası. Ekibimizle çok güzel bir proje çıkartacağımıza inanıyorum.

 PEKİ FİLM İÇİN NASIL HAZIRLANIYORSUNUZ OYUNCULUK İÇİN İLHAM ALDIĞINIZ OYUNCULAR VAR MI?

Garip gelecek biliyorum ama ben eşcinsel bir birey olarak çevremden sürekli bunları duyuyorum ve görüyorum. Yakın zamanda bir trans arkadaşım öldürüldü. Mahir rolü için Trans birey Mira Güneş halamı ilham alıyorum ve onun anısına oynayacağım. Onu gururlandırmak mecburiyetinde hissediyorum kendimi. Hatta ölmeden önce son mesajında ben ölmeden ünlü ol da kurtar bizi bu hayattan demişti. Biliyorum ölüyü geri getiremeyiz ama anılarımızda onları yaşatabiliriz. Mahir karakteri için Danimarkalı Kız filminin başrolünü ve İntihar Odası filminin başrolünü ilham alıyorum.


MAHİR SİNEMA FİLMİNİN GEREKLİ İLGİ VE ALAKAYI GÖRÜCEĞİNE İNANIYORMUSUNUZ.

Benim her zaman inancım şu şekildedir. Ortada güzel bir proje varsa, ilgi görmese bile elbet bir gün ilgi görecektir. Umarım bu filmden sonra LGBT+ bireylerinden çok güzel geri dönüşler alırız. Amacımız Hetero bireylere, toplumda bizimde var olduğumuz ve olacağımızı kanıtlamak. Yaşadığımız zorlukları onlara aktarmak.Mahir Filminin Konusu ve Oyuncuları:

Mahir isimli gencin, cinsel kimliğini keşfetmesi, aile ve toplum baskısı yüzünden yaşadığı zorlukları ve onu intihara sürükleyen hikayesini anlataktacak film. . Mahirin her zaman yanında olan ablasının vefat etmesiyle artık onu babasından koruyan en iyi destekçisini de kaybetmesiyle. Ajansta çalışan ve hayali iyi bir fotoğrafçı olmak olan Mahir, baskıcı ve dindar olan babasından devamlı olarak şiddet’te görmektedir. Maruz kaldığı zorbalıklardan dolayı kapı komşusu ve abisi olarak gördüğü Ercan’a sığınır. Mahirin değişimini kabullenmeyen babası onu dini duyguları sömüren cinci bir hocaya götürür ve orada uğradığı tecavüz sonrasında... Mahir’in üzerinde kalıcı travmalar kalmasına sebep olur. Mahir bu süreçte arkadaşlarının desteklerine rağmen, her ne kadar kendisini toparlamaya çalışsa da mahir ne arkadaşları onun adım adım intihara sürüklenmesine engel olamamıştır. Bir gün Mahir kadın kıyafetleri giyerek sevdiklerine bir mektup bırakıp intihar etmiştir. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmin ( LGBT ) dünyasında yaşananları perde üzerine sinemaya ve dijital platforma taşıyacak.

Mahir Filmi Teaser:


Mahir Filmi Oyuncu kadrosunda; Rüzgar Ozan DİKİCİ, Hüseyin ELMALIPINAR,  Şule KAN, Cemre Pelin ATEŞOĞLU,  Emre KARAOĞLU, Avni Cihan DEMİR, Emre KARAOĞLU, Nur ORUÇOĞLU, Doğuş ARSLAN, Furkan YILMAZ gibi başarılı oyuncular Mahir Filminin karakterlerini canlandırmak için yer alacak. Dram türündeki Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Mahir filminin yapım şirketi “ Image Talents ” oldu. Yönetmen koltuğunda aynı zamanda Mahir filmin senaryo yazarı DOĞUŞ ARSLAN olacak.  2021 Eylül ayında yayınlanması planlanan Mahir filmin çekimleri Temmuz 2021’de başlamış olacak.
Mahir Filminin Afişi:


Haber Hazırlık : İlker ŞAHİNBAŞ iko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER