LG G7 Ocak Ayında Gelebilir

LG'nin yeni amiral gemisine dair söylentiler sürüyor. Bir haber sitesine göre sıradaki telefon Ocak ayında satışa çıkacak.

LG G7 Ocak Ayında Gelebilir

LG G7’nin duyurusuna henüz zaman olduğunu düşünebilirsiniz çünkü LG G6 Şubat ayında duyurulmuştu ve Mart ayında da satışa sunulmuştu. Fakat bir siteye göre LG’nin yeni amiral gemisi telefonu Ocak ayında satışa çıkacak.

Samsung Galaxy S9’a Rakip Olabilir


Business Korea sitesine göre Güney Kore menşeli teknoloji devi LG, şu sıralar yeni telefonunu Ocak ayında çıkarma planları yapıyor. Peki neden böyle bir erken çıkış kararı alındı? İddialara göre LG, Samsung Galaxy S9 ve diğer rakiplerinden önce davranarak telefonunu satışa sunmayı ve böylece kendisini öne çıkarmayı planlıyor.

Tabii diğer yandan Samsung’un da bu yıl Galaxy S9 modelini  beklenenden erken çıkarabileceği konuşuluyor. Galaxy S9 için de Ocak ayı söylentileri Betmatik sürerken, LG’nin de rekabeti devam ettirebilmek için en azından aynı tarihte hamle yapması şart.

Her ne kadar Business Korea’nin bilgileri nereden aldığı bilinmese de, açıkçası LG’nin amiral gemisi telefonu Galaxy S9’dan önce veya aynı zamanda çıkarma fikri mantıklı duruyor. Tabii yine de söylentiler ne kadar gerçek, firmadan henüz resmi açıklama gelmemişken bilmemiz mümkün değil.

CES 2018’de Görücüye Çıkabilir


Ayrıca LG G7’nin Ocak ayında çıkması CES 2018 açısından da avantaj sağlayacaktır çünkü bu fuar 9 Ocak ile 12 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Dolayısıyla teknoloji devi firma, yeni amiral gemisini doğrudan milyonlarca kişiye tanıtabilecek.

Henüz LG G7’de nasıl özellikler olacağını bilmiyoruz fakat iddialara göre Qualcomm Snapdragon 845 işlemci çipseti ve OLED ekranla gelecek. Aynı özelliklerin Samsung Galaxy S9’da da yer alması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER