LG G7 Gelişmiş İris Tarayıcıyla Gelebilir

LG G7 Gelişmiş İris Tarayıcıyla Gelebilir

Güney Koreli teknoloji şirketi olan LG’nin yeni amiral gemisi olacak olan LG G7’nin 2018 Mart aylarında tanıtılması bekleniyor. Tanıtımına aylar kalan LG’nin yeni amiral gemisi LG G7’nin iPhone X’ten çok daha gelişmiş bir iris tarayıcıya sahip olacağı ortaya çıktı.

LG’nin geçmiş yıllarda aldığı bir patent şirketin yeni amiral gemisi olan LG G7’de çok daha gelişmiş bir iris tarayıcıya işaret ediyor olabilir. Kullanıcıların gözleri ve yüzleriyle cihazlarına erişebilmelerine imkan tanıtan iris tarayıcılar parmak izinden daha güvenli olmasına rağmen parmak izinden biraz daha yavaş tanıma ve bazı koşullarda hiç tanıma sağlamayabiliyordu.

Klasik olarak kızılötesi ışıklarla çalışıp doğrulama yapan iris tarayıcılar LG tarafından alınan patentle yakın gelecekte değişebilir. LG tarafından alınan patente göre kullanıcıların yüzleri normal bir görüntü olarak analiz ediliyor. LG bu yeni teknolojiyle birlikte daha etkili sonuçları kullanıcılarına sunabilir. LG G7 modelinde kullanılması beklenen yeni iris tarayıcının ayrıca daha küçük bir alan kaplaması bekleniyor. LG eğer ki yeni iris tarama sistemini akıllı telefonlarına getirirse kullanıcılar tamamen ekrandan oluşan akıllı telefonlara daha da yaklaşabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER