LEGO ROBOT SETİ

LEGO ROBOT SETİ

LEGO ROBOT SETİ

Lego Nedir?

Lego, günümüzde en bilinen markalar arasında yer alan büyük bir isimdir. Sadece bir oyuncak markası olmaksızın oyuncak sektörüne farklı bakış açısı katabilen iyi bir tasarımdır. Halk arasında bu tarz oyuncakların tümünün adı Lego olarak dile getirilmektedir. Çünkü Lego markası insanlar üzerinde büyük ve önemli bir etki bırakmış ve Lego kelimesi marka olmanın da ötesinde diğer tüm Lego benzeri oyuncakların da ismi haline gelmiştir.

Legonun Tarihçesi

1932 yılında Danimarka’da yaşamını sürdüren Ole Kirk Christiansen adında bir marangozun süs eşyası olarak üretmeye başladığı minyatür mobilyalar ile Legonun temelleri ilk kez ortaya atılmıştır. Marangoz Christiansen küçük oğlundan esinlenerek bu fikri geliştirmiş ve ilk Legoyu bugünkü halinden çok daha basit şekilde ahşap olarak üretmiştir. 1947 yılında daha kolay ve ucuza imal edilebilmesi bakımından Lego plastik halini almıştır. Daha sonra Lego hızla büyüyerek dünya çapında bir başarıya imza atmıştır. Danimarkalı marangoz 1961 yılında Legonun patentini üzerine almıştır.

Lego Robot Nedir?

Lego robotik, çocukların yaratıcılığını keşfedip geliştirmeyi amaçlayan, küçük yaştan itibaren çocuklardaki takım çalışması becerilerini arttırmalarını sağlayan ve aynı zamanda onlara bilim ve teknolojiyi sevdirmeyi hedefleyen bir programdır.

Lego Robot Seti

Son zamanlarda popülaritesini oldukça arttırmış, çocuklar için kodlama ve robotik alanlarda öğrenime yardımcı olmak için kullanılan Lego robot seti, okul öncesi çocukların ya da ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kendi robotlarını tasarlamaları ve inşa etmeleri için kurulmuştur. Oluşturdukları robotları programlayarak harekete geçirebiliyorlar. Fazla sayıda parçadan oluşan setin içerisinde ihtiyacınız olabilecek her türlü teknik parça mevcut. Aynı zamanda içerisinde robotların yapım kılavuzu ve programları da yer almakta. Çocukların gelişimi açısından oldukça önemli yere sahip olan Lego robot seti hem eğlenip hem öğrenmelerine yardımcı olur. Çocukların el becerilerini geliştirir. Çocuklara erken yaşta kazandırılan algoritma ve kodlama becerilerini Lego robot seti yapımında da kullanılmaktadır. Kodlama ve sistematik düşünme becerisi Lego robot yapımında fazlasıyla işe yarayacak ve kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple her çocuğun deneyimlemesi gereken bir set olup, çocukların beceri ve gelişimleri için önemli yer tutmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER