Kurumsal Firma için Server Seçimi

Kurumsal firmalar için sunucu seçimi en önemli kararlardan biridir.

Kurumsal Firma için Server Seçimi

Kurumsal firmalar için sunucu seçimi en önemli kararlardan biridir. Sunucular, belirli bir fiyat karşılığında satın alınan ve özellikle web ile ilgili işlerde, tüm iş kaynağını belirleyen, iş sürekliliğini etkileyen bir sistemdir. Bundan dolayı yapılan server alışverişinin maksimum fayda sağlaması gerekmektedir. Kurumsal firma için server seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken üç temel kural bulunmaktadır. İlk olarak ne kadar kapasitede bir servera ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Orta, küçük ya da büyük ölçekli işletmeler için farklı kapasitelerde server üretilmektedir. Kapasiteye karar verirken, mevcut kapasiteden daha fazlasına ihtiyacınız olabileceğini de göz önünde bulundurarak hareket etmeniz de mantıklı olacaktır. Öte yandan tercih edeceğiniz kurumsal firma serverlarının markasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Server markası; hem sunucu bakımları için hem de olası problemlerde teknik destek almak için büyük önem taşır. Maksimum teknik bilgiye sahip olan ya da server konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayan kurumsal firmalar server kullanımı sırasında mutlaka sonrasında bir desteğe ihtiyaç duyacaktır. Rutin sunucu bakımları ya da teknik arızalarda, satıştan sonra da destek veren markalar ile çalışmak oldukça önemlidir. Bu da üçüncü madde olan, satış sonrası destek veren markalara yönelmeyi işaret etmektedir.

Kurumsal Server

Kurumsal server kesintisiz çalışma, maksimum güvenlik ve sürekli hizmet özelliklerine sahip olmalıdır. Olası kesintiler özellikle bu alandan kazanç elde eden kişiler için birçok ziyaretçi, veri ve data kaybı demektir. Bu da hem maddi hem de zaman kaybına yol açar. Bu gibi durumların yaşanmasını engellemek için kurumsal server seçerken güvenilir alışveriş öncelikli olmalıdır. KurumsalIT olarak sektöre yön veren firmalardan biri olarak en güvenilir sunucu marka ve modellerini sizlere buluşturmaktan mutluluk duyarız. Hem satış öncesi hem de satış sonrası tüm desteği sağlayarak, kurumsal olarak ihtiyaç duyduğunuz serverlar hakkında bilgi almak için bizlere danışabilir, belirli fiyat aralıklarında maksimum performanstaki tüm ürünlerimizi karşılaştırabilirsiniz.

Sunucu Fiyatları

Sunucu fiyatları satın alacağınız sunucunun kapasitesine ve güvenlik özelliklerine göre belirlenir. Farklı markalar, farklı fiyat politikalarına sahip olduğu için geniş fiyat aralıkları söz konusudur. Özellikle kapasite bakımından birbirinden ayrılan serverlar, donanımsal özellikleri ve hizmet kalitesine göre de farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır. Kurumsal firmalar için server seçerken, fiyattan ziyade satın alacağınız serveri en uzun süre, maksimum performansta kullanmayı başarabileceğiniz markaları tercih etmeniz önemlidir. Bu sayede maddi anlamda hem daha karlı bir alışveriş yapabilir hem de server yetersizliği sebebiyle iş kayıplarını engelleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER