KORAY ALBAYRAK – EZA KİMDİR?

KORAY ALBAYRAK – EZA KİMDİR?

KORAY ALBAYRAK – EZA KİMDİR?

Son günlerde adından sıkça bahsedilen ünlü şarkı sözü yazarı Koray Albayrak kimdir? Sosyal medyanın en çok aratılan isimleri arasında kendinden bahsettirmeyi başaran Eza hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Eza, Van doğumlu olup 2011 yılında ailesi ile İstanbul’a göç etti. Çocukluk yaşlarından itibaren müziğe gönül veren ve vaktinin büyük çoğunluğunu şarkı sözü yazmaya adamış olan Eza, 2014 yılında yazdığı ve büyük kitlelerin beğenisini kazandığı “Gece Gölgenin Rahatına Bak” adlı eserini müzik piyasasına sürdü. Bu şarkı Türk müzik sektöründe büyük yankı uyandırdı. Şarkılarında belli kalıpların dışına çıkarak kendine has ve özgün tarzı olması dolayısıyla şarkıları milyonlarca dinlenmeye ulaştı ve sosyal mecralarda paylaşım rekorları kırdı.

  • Koray mı? Eza mı?

Pek çok insanın aklını karıştıran soru ise kendisine nasıl hitap edileceği olmakta. Bu farklı iki ismin altında herhangi bir anlam yatıyor mu? Merak edilen bu konuyu sizler için aydınlığa kavuşturuyoruz. Çocukluk yıllarından beri söz yazmaya ve rap müzik yapmaya devam etmesinden dolayı müzik sektöründe kendisini iki farklı kişiye bölmüş biri ile karşı karşıyayız. Kulağa biraz farklı geliyor olabilir fakat “Eza” mahlası ile yalnızca kendi seslendirdiği rap müzik parçalarını yaparken, Koray Albayrak (gerçek isim) ismi ile pek çok ünlü isime söz yazıyor. Son yılların en trend parçalarında imzası olmasından dolayı ise kendisine olan merak ve ilgi giderek artıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER