Konveyör Kulaklı Çeşitleri Egemen Zincir'de

Konveyör Kulaklı Çeşitleri Egemen Zincir'de

Konveyör Kulaklı Çeşitleri Egemen Zincir'de

Kulaklı zincir, fabrikalarda kurtarıcı olarak, üretim hattı boyunca ürünlerin hareketi için kritik olarak öneme sahiptir. Gıda sektöründe yiyecek ve içeceklerden, ilaca ve paketlemeden otomotiv parçaları üretimine kadar, birçok firmada olmazsa olmazıdır. Egemen Zincir, sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerin tam performans göstererek müşteri memnuniyetini garanti etmektedir.

Verimli ve güvenirliği için kritik önem katar, standart ve özel ataşman arasından seçim yapmak için zincirin taşımaya uygulanmasının kesin ihtiyaçlarına göre ayarlanmasını sağlar. Taşıma uygulamasına özellik katan, doğru bir biçimde belirlenmiş, iyi tasarlanmış bir bağlantı zinciri, ticari üründen çok daha fazlası olarak bakılması gerekir.

Konveyör kulaklı zincir nedir?

Konveyör kulaklı zincir fabrika ve imalat ortamlarda, bir malın yükünü bulunduğu alandan diğer bir başka alana kadar aktarılmasını sağlayan, insan gücü gerekmeden taşıma için ihtiyacı en aza indiren aktarma mekanizmasıdır. Vakit ve üretim gibi iş yükünden tasarruf edilmesine ciddi ölçüde katkıda bulunur.

Kulaklı zincir konveyör bant üzerinde taşıyıcı sistemlerinde tercih edilen kulaklı zincir çeşitleri, standart tek delikli zincir modellerindendir. Kısa adımlı zincirlerle bağlanmış konveyörler için tasarlanmış olduğu ataşmanlarda hızlı ve ekonomik olarak pratik çözümler üretir.

Tercih edilecek ortamın ve transferin sağlanacağı ürün grubuna göre farklı ölçü ve mesafe aralıkları sağlanarak üretilen zincir grubudur. Bu nedenlere bağlı kalarak geniş sektör yelpazesine sahiptir. Her alanda sektör gruplarının ihtiyaç duyduğu bir üründür.

Konveyör kulaklı zincir modelleri

Kulaklı zincir birçok alanda ve sektörde kullanılabilmektedir, şartlar dahilinde gereken en uygun modelde kulaklı zincir tercih edilerek, müşterimizin memnuniyetini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Üretim fabrikaları ya da imalat yapılan alanlarda gerçekleştiren işletmelerdeki sistemlerin, doğru bir biçimde çalışması, verimlilik adına son derece önemli bir olaydır.

Bant sistemleri içerisinde birçok modüler çeşit vardır. Sıklıkla tercih edilmekte olan, sürekli hareket halinde olan kulaklı zincir imalatında çelik, çinko, paslanmaz çelik ve krom kaplama kullanılmaktadır.

Kulaklı zincir çeşitleri;

  • İki delikli kulaklı zincirler
  • İki delikli kulaklı zincirler (dik form)
  • Tek delikli kulaklı zincirler
  • Tek delikli kulaklı zincirler (dik form)

egemenzincir.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER