Kestane Balı ve Tereyağının Adresi: Şarköy Çiftlik

Kestane Balı ve Tereyağının Adresi: Şarköy Çiftlik

Kestane Balı ve Tereyağının Adresi: Şarköy Çiftlik

Kestane balı üreticisi olan Şarköy çiftlik çeşitli diğer organik ürünlerimiz ile sizlerin hizmetindedir. Sevilen ürünleri ile daha kaliteli ürünler üretebilmek için her geçen gün daha da iyiye gitmekteyiz.

Kestane Balı Besin Değerleri ve Yararları

Kestane balını kilonuza göre hesaplayarak proteinden aldığı kalorilerin çoğunu (%0) ortadan kaldırarak tüketebilirsiniz. 1 porsiyon (25 gr) yaklaşık 100 kcal kalori, 0 gr protein, 0 gr karbonhidrat ve 0 gr yağ içerir.

Kestane balı, anti bakteriyel ve antifungal özellikleri ile bilinir. Kestaneden elde edilen bal, yüksek bir antioksidan olarak vücudumuzu tüm bakterilerin zararlı etkilerine karşı korumaya yardımcı olur. Kestane Balının düzenli kullanımı, gün içerisinde vücudumuzun maruz kalabileceği zararlı molekülleri ve enfeksiyonları etkisiz hale getirir. Ancak antioksidanlar açısından zengin besinler tüketerek, yaşa bağlı birçok hastalık ve hastalık, kanser, erken cilt kırışıklıkları gibi sağlık sorunlarına yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz.

Kestane Balı kapsamlı bir yaşlanma karşıtı üründür. Antioksidanlar serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yüksek sayıların ve yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırır ve korur. Bu nedenle düzenli tüketim çok önemlidir. Yorgunluğunuzu giderir ve yüksek enerji kaynağıdır. Bu sayede Kestane Balı yorgunluğu anında giderir.

Ayrıca sivilce tedavisi için idealdir. Bal ve kestane gibi antioksidan bakımından zengin besinlerde bulunan demir, B vitaminleri ve C vitamini, kas geliştirme, kan dolaşımını artırma, bağışıklık sistemi işlevini iyileştirme ve hatta karaciğer ve benzeri organların işlevini iyileştirme gibi birçok vücut işlevine yardımcı olur. Mineral ve demir, B ve C vitaminleri yönünden zengin kestane balı ses kısıklığına, öksürüğe, bronşite, boğaz ağrısına, sinüzit, prostat ve soğuk algınlığına iyi gelir.

Tereyağı Besin Değerleri ve Yararları

Tereyağının birçok farklı maddelik besin değeri vardır. Protein ve karbonhidrat gibi farklı besin değerlerine sahip bir yağ türüdür. 100 gram tereyağı 0,9 gram protein içerir. Ayrıca 0,1 gram karbonhidrat içerir.  100 gramlık bir tereyağının içerisinde yaklaşık olarak 716 kalori vardır.

Güçlü antioksidan özelliği ile öne çıkan organik tereyağı düzenli ve dengeli tüketildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemli bir kaynaktır. Zengin vitamin ve mineraller sayesinde vücudun direncini artırmaya ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur. Kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını önleme etkisine sahiptir. Eklemlerde olası kireçlenmeyi önler ve kemiklerin kireçlenmeye karşı direncini arttırır. İçeriğindeki maddeler sayesinde göz sağlığı üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

Mide ve bağırsak sağlığı üzerinde önemli etkileri vardır ve sindirim sistemini düzenler. Organik tereyağı, kemik büyümesi üzerinde güçlü etkisi olan kalsiyum Açısından güçlü bir besin olarak kabul edilir. Bir mantar önleyici madde olarak kabul edilir ve vücuttaki iltihabı azaltmada etkilidir. Kötü kolesterolü düşürmeye ve dengede tutmaya yardımcı olur.  Kendine has rengi, kokusu ve tadı ile hemen her evde bulunan Yayla Tereyağı, düzenli ve ölçülü tüketildiğinde pek çok fayda sağlar.

Kestane balı ve tereyağı siparişinizi Şarköy çiftlikten online verebilirsiniz

Kestane balı, kestane çiçeğinden üretimi yapılmaktadır. Şarköy çiftlik online market ile dilediğiniz ürünü kapınıza kadar getir ve daha sağlıklı ürünler ile sofralarınıza katkı sağlar. Siz ve sevdiklerinize değer veren sarkoyciftlik.com her zaman kaliteli ve doğal ürünlerle hizmetinizdedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER