Kedi Kovucu Sprey Dış Mekân İçin, Köpek Kulak Enfeksiyonu Kurye mama Da

Kedi Kovucu Sprey Dış Mekân İçin, Köpek Kulak Enfeksiyonu Kurye mama Da

Kedi Kovucu Sprey Dış Mekân İçin, Köpek Kulak Enfeksiyonu Kurye mama Da

Kedi Kovucu Sprey Dış Mekân İçin, Köpek Kulak Enfeksiyonu Kurye mama Da

Kedi kovucu sprey çeşitleri Kedi kovucu sprey çeşitleri, kedileri istenmeyen bölgelerden uzaklaştıran, pire gibi zararlı parazitleri kedi ve diğer evcil hayvanlardan uzaklaştıran, saç ve cilt bakımı sağlayan malzemelerden yapılır. Aşağıdaki gibi çeşitli ürünler var.

Bu bileşenlerin ve bitkilerin özellikleridir. Kedi kovucu sprey günlük olarak kullanılmalıdır. İnatçı kediler için günde iki kez de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki durumlarda kullanılması önerilir: Kumdan tuvalet alışkanlığı olmayan kedilere uygun tuvalet alışkanlığı sağlayın. Kedi maması, kapları, yatağı gibi kedi kovucu spreylerde önemlidir.

Ev eşyalarına zarar verebilecek olumsuz davranışlar Kedilerin tuvalet alışkanlıkları dışında normal bir davranışı olan tırmalamalar, tırmalama levhasını elinize alıp alışana kadar kedi kovucu sprey sıkarak sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Kedi kovucu spreyler ağırlıklı olarak 400-500 ml'lik şişelerde satılmaktadır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun ürünü seçebilirler. Kedi kovucu sprey iç ve dış mekânlarda kullanılabilir. İç kir, çizik, çatlak gibi sorunları gidermek için kullanılır.

Dış Mekân Kedi Koruyucuları

Kedi kovucu sprey dış mekân bitkilere, çiçeklere ve arabalara zarar vermemek için balkon, bahçe gibi ortamlar için uygundur. Doğrudan bölgeye püskürtmek veya bir beze uygulamak sorunu çözebilir. Çeşitli kedi kovucu spreyler, kedi kovucu ürünler, pire kovucular, saç bakım ürünleri ve cilt bakım ürünleri bulabilirsiniz. Kovucu spreyler, kediler için özel bir yer belirlemek, bakım spreyleri ile cilt ve saç sağlığını korumak ve son olarak bit ve pire spreyleri ile zararlı organizmaları temizlemek için kullanılabilir.

Kedilere zarar vermeden kolayca çıkarılabilen kedi kovucu spreyler şifalı ot olarak da tercih edilmekte ve kimyasalların zararlı etkilerinden korunmaktadır. Günlük kullanım için önerilir. Ancak talepkar bir kişiliğe sahip kediler için sabah ve akşam da kullanılabilir. Bu spreyler, kedilerin kokusu nedeniyle kedileri uzak tutmaya yardımcı olur. Sadece iç ve bahçede değil, iç ve dış mekânlarda kafe ve restoranlarda da kullanılabilir. Bu sayede uygulama alanlarını çeşitlendirmek mümkündür. Perakende ve toptan satış mümkündür.

Köpek Kulak Enfeksiyonu

köpeklerde kulak enfeksiyonu çok yaygındır ve çoğu köpek hayatlarının bir noktasında bu acı verici durumdan mustarip olacaktır. Kulaklarda çizikler, ovalama ve başın sallanması sık görülen semptomlardır. Ayrıca garip bir koku fark edebilir ve kulaklarınızda kızarıklık veya şişlik görebilirsiniz.

Çoğu yetişkinde kulak enfeksiyonlarına bakteri ve maya neden olur, ancak kulak akarları köpek yavrularının yaygın bir nedenidir. Veteriner, etkilenen kulaktan bir örnek alacak ve hangi mikropların mevcut olduğunu görmek için mikroskop altında inceleyecektir. Köpek kulak enfeksiyonlarının tedavisi

Köpeğiniz tolere ettiği sürece, kulaklarınızı pamuk topları oldukça temiz olana kadar birkaç kez temizleyebilirsiniz. Köpeğinizin kulaklarını temizlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler. Kiri kulak kanalının derinliklerine itebileceği ve kulak zarının yırtılmasına neden olabileceği için QTip swab kullanmayın.

İltihaplı cildi tahriş eden ovma alkolü veya diğer solüsyonları kullanmayın (kulak enfeksiyonlu köpeklerin kulaklarındaki deriyi döküntü olarak düşünün). Kulak kanalını temizledikten sonra yaklaşık 10 dakika kurumasını bekleyin. .. Ardından veteriner tarafından reçete edilen ilacı (ilaç merhemi veya IV damla) enjekte edin.

Hastalığın Durumuna Göre Tedavi Süreci Değişiyor

Tedavi süresi hastaya, enfeksiyonun ciddiyetine ve kulaktaki değişikliklere (kulak dokusunun kalınlaşması gibi) bağlıdır. Oral ilaçlar gerekebilir (antibiyotikler, maya önleyici, iltihap önleyici).

Veterineriniz, ilacın işe yaradığından ve enfeksiyonun çözüldüğünden emin olmak için bir takip ziyareti planlayacaktır. Yaklaşık 10 dakika kurumasını bekleyin. Ardından veteriner tarafından reçete edilen ilacı (ilaç merhemi veya IV damla) enjekte edin. Tedavi süresi hastaya, enfeksiyonun ciddiyetine ve kulaktaki değişikliklere (kulak dokusunun kalınlaşması gibi) bağlıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER