Katlanabilir Galaxy X Sertifika Topluyor

Katlanabilir Galaxy X Sertifika Topluyor

Uzun süredir teknoloji devi Samsung’un yeni bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri dolanıyordu. Beklenen cihazın 2017’nin üçüncü çeyreğinde çıkacağı söylense de, tüm bunların asılsız olduğunu gördük. Aynı zamanda Galaxy Note 8’den önce sunulacağını da hiç zannetmiyoruz. Görünüşe göre Samsung şu sıralar Wi-Fi ve Bluetooth otoritelerinden sertifika toplamakla meşgul ve Güney Kore’de çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni sızdırılan sertifikada SM-G888N0 şeklindeki tanıdık model numarasından bahsediliyor. N0 rakamı bir Kore modelini işaret ederken, yılbaşına yakın dönemlerde katlanabilir cihazın çıkabileceği ifade ediliyor fakat dünya çapındaki çıkış tarihi hâlâ Vdcasino belirsiz durumda.

Samsung’un patent çizimlerine baktığımızda, şirketin epey geniş bir ekran kullanmaya niyetli olduğunu görüyoruz. Telefonun tüm iç tarafı esnek bir yapıda olacakken, ekranı da aynı şekilde katlanabilecek. Dolayısıyla yeni Galaxy X’in S8’in 18:5:9 ölçülü ekranından da geniş olması bekleniyor.

Samsung’un Katlanabilir Ekran Çalışmaları


Aslına bakarsanız, katlanabilir telefon fikri Samsung için hiç de yeni değil. Hatta Güney Kore menşeli teknoloji firması, 2011 yılında bu teknolojiye ait bir prototip de göstermişti.

Bahsedilen prototip biraz garip dursa da, o tarihlerde bile çalışıyordu ve ekran parlaklığının merkezinde sadece yüzde 6’lık bir düşüş yaşanıyordu. Dolayısıyla artık teknolojinin tamamen olgunlaştığını ve Samsung’un hazır olduğunu söyleyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER