Karın Germe Estetiği Yöntemi

Karın Germe Estetiği Yöntemi

Karın Germe Estetiği Yöntemi

Karın Germe Estetiği Yöntemi

Genel karın duvarı estetiği için, karnın alt kısmında bir kesi (bu kesi mayonun altına gizlenecek kadar alçaktır) ve göbek çevresinde başka bir kesi yapılır. Kısmi karın germe ameliyatı estetiği ile bu kesiler biraz daha kısadır. Aslında, göbek deliğinizin etrafında bir kesi yapmayabilirsiniz. Bu kesilerden sonra deri kaslardan alt göğse kadar olan kaslardan ayrılır.

Karın germe ameliyatı, karın duvarı estetiği olarak da bilinen bir plastik cerrahi türüdür. Karın ve karın estetiği alanında kullanılan en etkili cerrahi yöntemlerden biridir.

Elde edilen karın kasları germe yöntemiyle güçlendirilir, zayıfsa onarılır. Ardından cildi gerin ve dikin. Fazla cildi kesin ve çıkarın. Ağır bir pansuman ile kapatılır. Ameliyat bölgesinden fazla suyu çıkarmak için derinin altına genellikle dren adı verilen ince bir tüp yerleştirilir.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın germe ameliyatına ihtiyaç duyulmasının en önemli nedenleri, doğumdan sonra karın bölgesindeki cilt kalitesinin düşük olması ve karın kaslarının pul pul dökülmesine bağlı deri sarkması ve karın derisindeki çatlaklardır.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatı genel durumu iyi olan, en küçük çocuğu 1 yaşını doldurmuş, ilerde yeni bir gebelik planı olmayan ve majör karın germe ameliyatı geçirmemiş tüm hastalara uygulanabilen bir cerrahi işlemdir. Ameliyat öncesi bölge doktor tarafından uygun görülür.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

İyileşme süreci ameliyatın durumuna göre değişir ancak hastalar genellikle 12 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. Ayrıca hastaların abdominoplasti sonrası özel bir korse giymeleri tavsiye edilir. Karın germe ameliyatı fiyatları için ayrılan bütçenin yanında iyileşme sürecinde kullanılacak korse vs. için de bütçe ayırmanız tavsiye edilir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Aşırı miktarda aspirin ve antikoagülanlardan kaçının
 • Aşırı ağrı kesici kullanımından kaçının
 • Aşırı dozda vitaminden kaçının
 • Sakinleştirici yiyecekleri tercih ederim
 • Sigarayı bırakın
 • Obez hastalar orta kiloya ulaşması
 • Ameliyat öncesi kabızlığa neden olabilecek gıdalardan kaçının
 • Psikolojik ve fizyolojik olarak hazır durumda olmak
 • Doktorunuzun tavsiyelerini uygulayın.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın duvarı estetiği çok ağrılı değildir. Ameliyat sırasında lokal anestezi uygulanır. Tüm kesilerde ve karın duvarlarında yaklaşık 10 saat etkilidir. Bu nedenle hasta karın germe ameliyatı esnasında ağrı hissetmez.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Karın estetiği olarak da bilinen abdominoplasti, günümüz dünyasında yerini liposuction gibi müdahalelere bırakmış durumdadır. Gerdirme işlemleri, yeni dönem ile birlikte lazer lipoliz, vaser, liposuction ve lazer liposuction yöntemleri ile gerçekleştiriliyor. Bu yöntem çeşitliliğine göre karın germe fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe fiyatları yağ oranına kişinin boyuna kilosuna göre değişir. Sağlık Bakanlığı ameliyat fiyatlarının internet üzerinden tahmin edilmesini yasaklamaktadır. Bu nedenle merkezden randevu alınarak karın germe ameliyatı fiyatları için ilk önce uzmana görünmek zorunludur. Muayene sırasında nasıl bir tedavi uygulanacağının ve bu ameliyatın uygunluğunun belirlenmesi gerekir.

Liposuction Nedir?

Obezite gibi kilo sorunu olmayan ancak lokal zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanmaları olan kişilerde fazla yağ dokusunu gidermek ve vücudu daha iyi şekillendirmek için kullanılan cerrahi yönteme liposuction denir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuctionda yağ dokusu bir vakum cihazı ile çekilir. Genel anestezi altında yapılır. Uygulama sırasında yağ dokusu ince bir kanül ile küçük bir kesi açılarak emilir ve vücuttan uzaklaştırılır.

Liposuction Öncesi

Başta kalıtsal ve kalıtsal bozukluklar, geçici veya kalıcı doğum sonrası bozukluklar, ameliyatlar ve kullanılan ilaçlar olmak üzere tıbbi geçmişiniz ve sağlığınız hakkındaki tüm bilgileri paylaşın.

Kullandığınız ilaçlardan herhangi biri antikoagülan aspirin türevi ilaçlar veya takviyeler, meyve veya sebzeler reçete ediliyorsa, ameliyattan en az 10 gün önce bunları kullanmayı bırakmalısınız. Aksi takdirde hem liposuction sırasında hem de sonrasında kanama riski maksimuma çıkar ki bu da hem doktor hem de hasta için önemli bir risk oluşturabilir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vücut kitle indeksi 30 ve altı olan kişiler için uygundur. Boy-kilo farkı 20 birim veya daha az olan bir birey olarak, bu fazla basitleştirilebilir. Örneğin 160 cm boyunda bir kişinin liposuction yapabilmesi için 80 kg’dan az olması gerekir. Deri altından yağ alma yöntemidir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

 Kullanılan yöntem, bireysel gövdenin yapısına ve yerel yağlanmaya bağlıdır. Üç farklı yolu vardır.

 • Islak teknikle liposuction,
 • Ultrasonik liposuction,
 • Lazer liposuction bu yöntemlerden hekim ve sizin için uygun olan yöntem kullanılır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatı alınan yağ miktarına, uygulanan alan sayısına, hastanın yaşı ve kilosuna, anestezi tipine ve ek tedavi ihtiyacına göre belirlenir. Liposuction fiyat bilgisi için doktorunuza danışmalısınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER