İthal Hasta Yatakları Seçenekleri

İthal Hasta Yatakları Seçenekleri

Hasta yataklarımızın elektrikle çalışan motoru, yan korkuluğu, başlığı ve tekerlekleri yurt dışından ithal olarak gelmektedir. Hasta yatağının en değerli ve en pahalı parçası motordur.


Ülkemizde hasta yatağı sektörü oldukça ilgi çeken bir sektör olurken imalat konusunda ülkemiz geride kalmıştır. İmalat konusunda firmalar bu alana pek girmemektedir. Bu nedenle ülkemizde genelde bu sektörde hizmet veren firmalar satış ve kiralama hizmeti vermektedir. Ülkemizde üretim çok olmadığından dolayı fiyatlar yüksek olmaktadır. Fiyatların yüksek olmasının sebebi ürünlerin dışarıdan gelmesi ve bu ürünlerin dövizle hesaplanmasıdır. Ülkemizde döviz kuru oldukça yüksek olduğu için fiyatlarda yüksektir.  Fiyatların düşmesi için ülkemizde üretim yapılmaya başlanmalıdır. Ülkemizde hasta yatağı imalatı yapan birkaç firmadan biri de bizim firmamızdır. Firma olarak yirmi yıldır bu sektörde hizmet gösterirken beş yıldır imalat alanında faaliyet göstermeye başladık.

Firma olarak hasta yatağı imalatı yapsak bile hasta yataklarının maalesef birçok parçası yurt dışından ithal olarak gelmektedir. Bu parçaları ülkemizde üretmek istesek maalesef kar payımız oldukça düşecektir. Biz de bu nedenle kasa hariç diğer parçaların birçoğunu yurt dışından ithal etmekteyiz. Kasa kısmını bile ülkemizde üretmemiz sonucu biraz olsun hasta yatakları fiyatlarında indirime gidildi. Satış ve kiralama hizmeti veren diğer firmalar yurt dışı Oslobet yerine bizden ürün almaya başladılar. Biz de toplu alımlarda indirimler yaptığımız için hasta yatakları fiyatlarında da düşüşler meydana gelmiştir. Firma olarak ülkemizde oldukça kaliteli hasta karyolası üretimi yapmaktayız. Ürünümüz kaliteli olduğu için sadece yurt içinden değil yurt dışından da birçok firma bizden ürün almaktadır.

Hasta yataklarımızın elektrikle çalışan motoru, yan korkuluğu, başlığı ve tekerlekleri yurt dışından ithal olarak gelmektedir. Hasta yatağının en değerli ve en pahalı parçası motordur. Hasta yataklarının genelde fiyatını oluşturan bu motorun modelidir.  Yataklarımızda dual, piston ve dört motorlu modeller kullanılmaktadır. Yan korkuluklarımız ise alüminyum, demir ya da plastik olabilir. Bunların modeline göre fiyatı değişmektedir. Başlıklarımızda plastik ya da demir olmaktadır. Tüm bu parçalar yurt dışından ithal edilmektedir. Tüm parçalarımızı dolarla aldığımız ve dolarda oldukça yüksek olduğu için fiyatlarımızda yükselmeler yaşanmıştır. Kar payını azaltarak sizlerin memnuniyeti fiyatları çok yüksek seviyelere çıkarmadık. Ahşap yan korkuluklu ve başlıklı modelimiz ise üretimini kendimizin yaptığı özel bir modeldir. Bu modelimizde sadece motor ithaldir.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER