İso 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Teknolojik imkanların artması ve sanayideki gelişmeler nedeniyle birçok kentte çevre sorunları yaşanmaya başladı. Üretim sırasında meydana gelen atıklar ve dumanlar suda, havada ve toprakta büyük tehlikeler oluşturuyor.

İso 14001 Çevre Yönetim Sistemi

Teknolojik imkanların artması ve sanayideki gelişmeler nedeniyle birçok kentte çevre sorunları yaşanmaya başladı. Üretim sırasında meydana gelen atıklar ve dumanlar suda, havada ve toprakta büyük tehlikeler oluşturuyor. Önceleri bu kirliliğin sonuçları pek de önemsenmezken son yıllarda yaşanan kuraklıklar ve seller ile kirliliğe bağlı hastalıklar devletlerin ve kuruluşların harekete geçmesine sebep oldu. Eğer bir üretim tesisine sahipseniz bazı standartları karşılamanız zorunlu hale getirildi. https://www.turcert.com çevre kalite belgesi ihtiyaçlarınızı karşılayarak işletmenizin ya da fabrikanızın üretime devam edebilmesini sağlıyor. Ayrıca bu belgeye sahip olmanız müşteri kitlenizin daha da artmasını sağlıyor.

İstenilen Koşullar

Iso 14001 adlı çevre belgesini temin edebilmeniz için ise uluslararası standartları sağlıyor olabilmeniz gerekiyor. Bu standartlar üretim tesisinin çevreye zarar vermiyor olması ile ilgili mevzuatı içeriyor. Bu belge sayesinde firmalar hem çevreye zorunlu olarak daha duyarlı hareket ediyor hem de ürettikleri ürünleri tüm dünyada satabiliyor. Belgelendirme firması firmanızın mevzuata uygunluğunu denetliyor, çalışanlarınıza eğitim veriyor ve firmanızın mevzuata uygun olması için size bir planlama sunuyor.

Amaç

Firmanın sunduğu iso 14001 belgesini sunmasındaki amaç hem çevrenin korunmasını sağlama hem de firmaları bu konuda bilgilendirerek onları belge almaya hazır hale getirmektir. Firmanın verdiği belgeler tüm dünyada geçerliliği olan ve uluslararası kuruluşların da destek ve denetlemesine tabi olan belgelerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER