iPhone XI Plus Modeli 6.5 İnç Boyutlu Tamamen Çerçevesiz Ekranla Geliyor

iPhone XI Plus Modeli 6.5 İnç Boyutlu Tamamen Çerçevesiz Ekranla Geliyor
Apple'ın gelecek iPhone modeli olan iPhone XI Plus ile ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni amiral gemisi olacak olan ürünle ilgili gelen bilgilere göre ekran kasa oranının %100 değerine kadar çıkabileceği düşünülüyor. 6.5 inç boyutunda ekrana sahip olacak olan model, tasarım anlamında da oldukça değişiklikler yaşayacak.

iPhone XI Plus modeli 6.5 inç OLED ekran kullanacak. Çentikli ve çerçevesiz bir tasarımla gelmesi beklenen modelin kamera özelliklerinde de birçok yeni özellik yer alacak. Yeni iPhone modelinde kalınlık ve boyut farkı ön plana çıkarken bir önceki iPhone 8 modelinden yaklaşık 0.2mm daha kalın Vegabet olacak. iPhone XI Plus modelinin genel boyutlarının ise 158.4x78.1x7.7mm olacağı öne sürüldü.


iPhone XI Plus Detaylı Özellikler


Apple'ın iPhone XI Plus modelinin haricinde LCD ekran kullanacak olan 6.1 inç boyutunda farklı versiyona sahip bir iPhone modelinin daha duyurulacağı iddia ediliyor. Bu modelde çentikli ekran yapısı bulunacakken iPhone XI Plus modeline göre ekran kasa oranının biraz daha düşük olması bekleniyor.

Firmanın tanıtacağı üçüncü iPhone modelinin ise iPhone X modelinde yer alan ekran kasa oranı ile kullanıcılara sunulacağı ve gelecek iPhone modelleri arasında en küçük boyuta sahip model olacağı belirtiliyor.

Ayrıca yeni iPhone modelleri ile duyurulması beklenen iOS 12 işletim sistemi ile ilgili de bazı detaylar ortaya çıktı. Face ID özelliği iOS 12 ile yatay konumda da çalışabilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER