iPhone X Üretimi Hâlâ Başlamadı!

iPhone X Üretimi Hâlâ Başlamadı!

Apple, 27 Ekim 2017 tarihinden itibaren yeni amiral gemisi iPhone X için ön siparişleri almaya başlayacak ve ardından da 3 Kasım’da kargo teslimatları başlayacak. Fakat son çıkan haberlere göre bu durum değişebilir.

Çip analisti Raymond James bugün bir açıklama yaparken, Apple’ın hâlâ iPhone X için toplu üretime başlamadığını iddia ederek bekleyenleri üzdü. Raymond James’in açıklamasına göre iPhone X üretimleri Ekim ayının ortasında başlayacak ve yılın son çeyreğine kadar da artarak devam edecek.

3 Kasım Sonrasına Ertelenebilir


Açıkçası, eğer bu doğruysa iPhone X’in 3 Kasım’da çıktığında herkesin eline geçemeyeceğini söyleyebiliriz. Kısıtlı bir üretim sonucu  Apple talepleri karşılayamayabilir ve teslimatlar Modabet daha sonra gerçekleşebilir. Bu durum muhtemelen pek çok Apple hayranını üzecektir fakat aynı zamanda telefona olan ilginin katlanması da olasılıklar dahilinde.

Apple, yeni iPhone X’i ilk olarak 12 Eylül 2017’de Steve Jobs Theatre’da düzenlenen büyük etkinlikle tanıtmıştı. Herkes iPhone 8 ismini beklerken, Apple insanları şaşırtarak iPhone 8 serisi ve iPhone X adlı iki yeni telefon sunmuştu.

iPhone X’te parmak izi tarayıcısı yani Touch ID tamamen kalkarken, yerini yüz tanıma teknolojisi Face ID alıyor ve kullanıcıların suratını her açıdan 3D tarayarak telefonu böyle açıyor. iPhone X için fiyatı ve teknik özellikleri konusunda tartışmalar hâlâ sürerken, bakalım Ekim ayında nelerle karşılaşacağız?

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER