iPhone X Türkiye de Dahil 14 Yeni Ülkede Satışa Çıktı

iPhone X Türkiye de Dahil 14 Yeni Ülkede Satışa Çıktı

Bu yıl iPhone akıllı telefonların piyasaya çıkışının onuncu yılı ve bu sebeple iPhone 8 ile iPhone 8 Plus modellerinin yanında iPhone X de tanıtılmıştı. Bu yeni cihaz oldukça yenilikçi özelliklere sahipken, TrueDepth kamerasıyla gelen Face ID özelliği sayesinde yüzleri tanıyabiliyor ve parmak izi tarayıcısını ortadan kaldırıyordu.

Animojiler, Face ID ve geliştirilmiş arttırılmış gerçeklik gibi özellikler iPhone X’i son dönemin en çok konuşulan telefonu yaparken, cihaz bir süre önce ABD gibi ülkelerde satışa çıkmıştı. Türkiye’ye de nihayet gelen cihaz, aynı zamanda 13 ülkede daha satışa sunuldu.

iPhone X’in bugün itibariyle çıktığı ülkeler şu şekilde;

Türkiye

Arnavutluk

Bosna Hersek

Kamboçya

Kosova

Makao

Makedonya

Betboo MalezyaGüney Afrika

Güney Kore

Tayland

Aslında diğer ülkelerde büyük ilgi görse de, Apple beklediği etkiyi Türkiye’de yaratamadı. Türkiye’de stoklar tamamen tükenmezken, cihazın giriş modelinin 6099 TL’den başlaması muhtemelen bunda etkili oldu. Hafıza boyutu arttıkça fiyatı 7000 TL’ye kadar yeni iPhone X oldukça başarılı özelliklere sahip olsa da, 999 dolarlık çıkış fiyatıyla ABD’de dahi eleştiri almıştı. Türkiye’de katlanan fiyatlar da göz önüne alınınca, pek çok kişi 7000 TL vermek yerine beklemeyi tercih etti.

Aynı zamanda Apple, önümüzdeki sene daha ucuz bir model olan iPhone SE 2’yi çıkarmayı planlıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER