iPhone X Güney Kore'de Dakikalar İçinde Tükendi

iPhone X Güney Kore'de Dakikalar İçinde Tükendi

Güney Kore, sadece akıllı telefon değil aynı zamanda teknoloji denilince de dünyada akla ilk gelen yerlerden birisi. LG ve Samsung gibi markalar ülkede varlığını sürdürürken, insanların hâlâ ithal ürünlere rağbet göstermesi ise şaşırtıcı. Apple, yeni nesil akıllı telefonu iPhone X’i bu ülkede de satışa sundu ve sadece dakikalar içinde ürünler tükendi.

3 Dakikada iPhone X Stokları Eridi!


iPhone X ön siparişleri Güney Kore’nin en büyük telefon firması SK Telecom tarafından yürütülürken, şirket yaptığı resmi açıklamada telefon stoklarının sadece 3 dakikada bittiğini dile getirdi. Geçtiğimiz yıl çıkan iPhone X’in tükenmesi ise 20 dakika sürmüştü. Yani Apple bu sene 17 dakika daha hızlı sattı!

SK Telecom, Güney Kore’deki Yonhap Haber Ajansı’na açıklama yaparken, ellerine toplam iPhone 8 ünitelerinin yarısı kadar iPhone X geçtiğini ve özellikle gümüş renkli iPhone X’in bir dakikadan kısa sürede ön siparişlerinin tükendiğini dile getirdi.

Kore’de İlgi Büyük


Endüstri analistlerine göre Güney Kore’de yaklaşık olarak 150 bin adet iPhone X satışı gerçekleştirildi. Buna rağmen iPhone 8’e olan ilgi iPhone 7’ye kıyasla daha düşüktü. Bunun sebebi de insanların daha çok iPhone X’i bekliyor oluşları.

iPhone X’e Güney Kore’de bu denli ilgi olması oldukça garip çünkü hem zaten kendi pazarlarında LG ile Samsung bulunuyor, hem de iPhone X’in 64GB modeli 999 ABD fiyatına kıyasla bu ülkede 1237 dolara satılıyor.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER