iPhone Modellerinin Bataryalarını 2018'den İtibaren LG Üretecek

iPhone Modellerinin Bataryalarını 2018'den İtibaren LG Üretecek

Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarının bataryaları konusunda bilindiği üzere farklı üreticilerle çalışmalarını yürütüyor.  Bugün The Korea Economic Daily tarafından yayınlanan rapora göre 2018 yılından itibaren Apple'ın batarya tedarikçisi olarak sadece LG ile çalışacağı ve anlaşmanın sağlandığı bilgisi öne sürüldü.

Apple'a yakınlığı ile bilinen Ming-Chi Kuo daha önce iPhone 8 modeli için L harfine benzer bir tasarıma sahip batarya kullanılacağını belirtmiş ancak bu bataryanın daha sonra iPhone 8 modeline yetişmeyeceği öngörülmüştü. 2700 mAh kapasitesinde bulunan L şeklinde bataryanın OLED ekrana sahip olan iPhone'larda yeterli pil ömrünü eksiksiz sunabileceği düşünülüyor.
Betmoon alt="" width="552" height="328" />
The Korea Economic Daily tarafından yayınlanan raporla birlikte LG firmasının da fabrika kapasitelerini arttırmak için çeşitli adımlar attığı ve 2018 yılının başı ile birlikte seri üretimle beraber Apple'ın ihtiyacı olan bataryaları tek başına üretebilecek hale gelebileceği belirtildi.

Yayınlanan raporda aynı zamanda iPhone 9 modeli için üretilmesi beklenen L şeklindeki bataryanın mevcut bataryaya göre daha büyük olacağı bildirildi. Aynı zamanda LG tarafından geliştirilen bataryaların Quick Charge 3.0 teknolojisini de destekleyeceğine raporda yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER