IOTA Avrupa Bulut Projesi GAIA-X

IOTA Avrupa Bulut Projesi GAIA-X

IOTA Avrupa Bulut Projesi GAIA-X

IOTA, Avrupa bulut projesi GAIA-X’te kullanılabilir. Bosch, birkaç gün önce Avrupa bulut projesi GAIA-X’e katılımlarıyla ilgili bir güncelleme yayınladıktan sonra, IOTA Tangle’ın kullanılabileceğine dair söylentiler ortaya çıktı.

Küresel bir şirket olan Bosch’un IOTA Vakfı ile yakınlığı uzun süreden beri biliniyor. Örneğin, Bosch, risk sermayesi kolu Robert Bosch Venture-Capital (RBVC) IOTA Vakfı’na 2017’nin başlarında yatırım yaptı. Vakfa katılmak için bilinmeyen miktarda MIOTA satın aldı. Ayrıca Bosch, IOTA’yı referans alan birkaç patent başvurusunda bulundu.

Yaklaşık bir ay önce Bosch, IOTA’nın adı ile anılmadığı, ancak DAG teknolojisi ve temel değerlerinin açıklandığı Blockchain ve Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) hakkında bir video yayınladı ve büyük bir heyecan yarattı. IOTA’nın kurucu ortağı David Sønstebø video hakkında yorum yaptı ve Bosch’un teknolojiyi tanımasından çok memnun kaldı.

IOTA, Bosch aracılığı ile Avrupa bulut projesine dahil olabilir

Bosch ile IOTA Vakfı arasında belirli bir proje üzerine yapılacak bir işbirliği hakkındaki son söylentiler ve spekülasyonlar, gerçekleşmesi durumunda öncekilerin hepsini gölgede bırakabilir. Şu anda IOTA topluluğunda tartışıldığı gibi, IOTA’nın teknolojisi, Bosch bağlantısı üzerinden Avrupa bulut projesi GAIA-X’te kullanılabilir.

Haziran 2020’de genişletilmiş bir proje aşamasına giren projeye şu an için yedi Avrupa ülkesinden ve Avrupa Komisyonu’ndan temsilciler katılıyor. GAIA-X, Amazon, Microsoft, Google ve IBM gibi Amerika bulut devlerine karşı güvenli ve güven duyulan bir alternatifi temsil eden yeni bir veri altyapısı oluşturmayı hedefliyor.

Sonuç olarak, veri egemenliği Avrupa firmalarına iade edilecek. Bu amaçla, sorumlu aktörler, Avrupa’daki pek çok küçük ve büyük şirketin sunucu kapasitelerinden oluşan ve işbirliğine dayalı olduğu kadar rekabetçi bir veri ağı geliştirmek istiyorlar.

Bosch şu an için GAIA-X’te iki rol oynuyor. Bir yandan Bosch, endüstri, binalar ve mobilite alanlarında yenilikler geliştirmek için dijital altyapıyı kullanıyor. Öte yandan Bosch, teknolojik uzmanlığı ile katkıda bulunuyor.

https://pararehber.com/kategori/coin-haberleri/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER