iOS 11 Beta 4 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

iOS 11 Beta 4 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı
iOS 11 işletim sisteminin beta 4 sürümü geliştiriciler için yayında. Apple'ın yoğun mesai harcadığı yeni işletim sistemi versiyonu için geliştiricilere özel olarak sunulan beta sürümlerinin dördüncüsü de geliştiricilere sunuldu.

WWDC 2017 etkinlikleri kapsamında duyurulan iOS 11 işletim sistemi için test süreci devam ediyor. Sistemde gözlenecek hatalar, iyileştirmeler ve ek özellikler gibi geliştiricilere sunulan bu test sürümlerinin dördüncüsü de yayınlandı. Radikal yeniliklerle gelecek olan yeni iOS işletim sistemi olan iOS 11 ile gelecek olan özelliklerden sadece birkaçını sıralayacak olursak hücresel veri kısayolu, kontrol merkezinin birleştirilmesi, yeni sıkıştırılmış fotoğraf formatı ve iPad için sürükle bırak gibi yeniliklerden bahsedebiliriz.

11 Eylül 2017 tarihinde Apple'ın iPhone 8 tanıtım Casinomaxi etkinliğinde kullanıma sunulacak olan iOS 11 için beta sürümlerinde de bazı özellikler gün yüzüne çıktı. Bildirim merkezinde tüm bildirimlerin görülebilmesi, Wi-Fi butonuna tıklandığında Wi-Fi tamamen kapanmayacak etkin bağlantı kesilecek olması, kontrol merkezinde notlar ve kameranın 3D touch özelliği yenilenmesi yeni beta ile gelen özelliklerden.

iOS 11 Beta 4 Özellik ve Yenilikleri


iOS 11 işletim sisteminin Beta 4 sürümü ile gelen özellikler incelendiğinde notlar, kişiler ve hatırlatmalar için yeni simgelerin yer alması, canlı fotoğraf efektleri ile birlikte bu fotoğrafları düzenleme yenilikleri, fotoğraflar için anılar özelliğinin geliştirilmesi, bildirimlere dokunulduğunda Touch ID ile açılma seçeneği ve aynı şekilde bildirimleri açabilmek için hızlı sağ kaydırma ve silmek veya görüntülemek için ise hızlı sola kaydırma işlevleri, notlar için yeni açılış sayfaları, ekran kaydı için geri sayım özelliği ve Ayarlar > Genel kısmında AirDrop ayarının getirilmesi gibi birçok yeniliğin beta sürüme eklendiğini gözleyebiliyoruz.

Apple'ın kayıtlı geliştiricileri iOS 11 Beta 4 sürümünü "Apple Geliştirici Merkezi" alanından indirebilir veya beta profil sayesinde kullandıkları iOS cihazlarından yükleyebilirler.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER