iOS 11.3 Beta 6 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

iOS 11.3 Beta 6 Sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında kullanılan işletim sistemi iOS için yeni bir beta sürümü yayınlandı. Pil sağlığını kullanıcılarına gösteren bu güncelleme ile birçok yenilik dikkat çekiyor. Henüz 11.3 Beta 5 sürümü yayınlanalı daha 5 gün geçmesine rağmen altıncı beta sürüm hızlı bir şekilde geliştiricilere sunuldu.

iOS 11.3 Beta 6 sürümünün dosya boyutu yaklaşık 76MB civarında. Bir önceki beta sürümünde tespit edilen kritik bir hata nedeniyle hızlı bir şekilde altıncı beta sürümünün gelmesiyle birlikte bu hatalar giderilirken aynı zamanda performans iyileştirmelerinin de güncelleme paketi içeriğinde yer aldığı belirtildi.Yeni gelen güncelleme ile birlikte ARKit 1.5 ile posterler Jetbahis ve tabelalar AR deneyiminde kullanılabilecek. Bununla birlikte gerçek yaşamdaki görüntülerin AR deneyimi ile tamamlanarak resimlerden oluşan bir müze veya herhangi bir film afişi gerçek gibi canlandırılabilecek.

Yayınlanan iOS 11.3 beta 6 sürümü ile birlikte iPhone X kullanıcılarına özel olarak ayı, aslan, kuru kafa ve ejderha gibi yeni 16 adet animoloji de getirildi. Ayrıca güncelleme ile gelen iş sohbeti özelliği sayesinde mesajlar uygulaması üzerinden işletmelerle iletişim kurulabilecek.

iOS İle Artık Pil Sağlığı Görülecek


Pil sağlığını gösteren ve pilin değişimi için gereken sürenin kullanıcılara yansıtılan ek bir özellik daha yer alacak ve bu özelliğe "Ayarlar" kısmında yer alan "Pil" bölümünden erişilebilecek. Yalnız bu özelliğin iPhone 6 ve üst model iPhone modelleri tarafından destekleneceğini belirtelim.

Pil durumu iyi olmayan iPhone'ların beklenmeyen kapanmalarını önlemek için güç yönetimi özelliği de devreden çıkarılabilecek.

Ek olarak iOS 11.3 işletim sistemi sürümü ile gelecek olan "Sağlık Kayıtları" özelliği sayesinde kullanıcıların hastane laboratuvarlarından gelen sonuçlar direkt sağlık uygulamasından görüntülenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER