iOS 11.2 Beta 6 Geliştiriciler İçin Yayınlandı

iOS 11.2 Beta 6 Geliştiriciler İçin Yayınlandı
iOS 11.2 Beta 6 sürümü yayınlandı. Geliştiriciler için yayınlanan bu sürümde birçok hata giderilirken bazı yenilikler de işletim sistemine eklendi.

Kısa bir süre sonra yayınlanması beklenen iOS 11.2 işletim sistemi ile birlikte dikkat çekici yenilikler de Apple mobil kullanıcıları için kullanıma sunulacak. Apple Pay Cash para ödeme sisteminin de bu işletim sistemi sürümü ile gelmesi beklenirken bu işlev iMessage uygulaması üzerinden istenilen kişilere para transferi ile gerçekleşecek. Apple Pay cast sisteminin ülkemizde henüz kullanıma sunulacağı düşünülmüyor. Bu sistem için birçok alt yapı çalışmalarının yapılmış olması gerekliliği düşünülüyor.

Ayrıca iPhone X modelinde pilin durumu ve konum işaretlerinin yer aldığı üst kısımda bu ikonların altına küçük bir çizgi Makrobet çekilecek. Yine bu model için 7.5W hızlı şarj desteğinin de yeni sürüm ile gelmesi bekleniyor.

iOS 11 işletim sistemi kullananların eleştirilerine maruz kalan denetim merkezi üzerinden Bluetooth ve WiFi denetimlerinin yapılamaması durumuna da iOS 11.2 ile birlikte kullanıcılara bazı bildirimler gösterilecek. Böylelikle bu durumun bir hata olmadığı ve sistemin çalışmasının bir parçası olduğu bildirilmiş olacak.

Hesap makinesi uygulamasında da bazı hatalar giderilecek. Ayrıca hesap makinesi üzerinde yer alan animasyonlar, daha iyi ve hızlı kullanıcı deneyimi açısından kaldırılacak.

iOS 11.2 işletim sistemi sürümünde bir diğer yenilik ise yeni emojiler, canlı duvar kağıtlarının eklenmesi olacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER