Instagram Butikleri İçin 3 Takipçi Arttırma Stratejisi

Instagram Butikleri İçin 3 Takipçi Arttırma Stratejisi

Instagram Butikleri İçin 3 Takipçi Arttırma Stratejisi

Instagram üzerinden satış yapmak günümüzde çok fazla terci edilmektedir. Bu noktada bu tür sayfaların çok fazla takipçisinin olması gerekmektedir. Bu tür sayfaların çok fazla takipçisinin olması;

 • İnsanlarda güven duygusunu yükseltmektedir. İnsanların bu tür butiklerden bir ürün alma ihtimali artmaktadır.
 • Sayfada satılan ürünlere yoğun bir ilgi varmış izlenimi uyandırmaktadır. Bu da ürünlerin daha çok beğenilmesini ve alınmasını sağlamaktadır.
 • Paylaşın gönderilerin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Gönderilerin keşfet kısmına düşme ihtimalini artırmakta bu sayede potansiyel müşterilerinize ulaşma ihtimalinizi de yükseltmektedir.

Bu yüzden takipçi kazanmanız ve takipçi sayınızı artırmanız önemlidir. Bu yazımda Instagram butikleri için 3 takipçi arttırma stratejisi sunacağız.

Sosyalify blog sayfasında instagram butikleri ve işletme hesapları adına işletmenize fayda sağlayacak bir çok faydalı yazı bulabilirsiniz.

1.Yöntem: Paylaşımlar 

Bir Instagram hesabını büyütmek istediğinizde ne önemli husus paylaşımlar olmaktadır. Instagram butikleri için 3 takipçi arttırma stratejisi yazımızda da ilk strateji kesinlikle paylaşımlar üzerine olmaktadır. Paylaşım yaparken dikkat etmeniz gereken çok fazla unsur vardır. Bunlara dikkat etmeniz hızlı bir şekilde büyümenize yardımcı olacaktır. Bu noktada;

 • Mutlaka düzenli olarak paylaşım yapmalısınız. Hem hikaye hem reels videoları hem de normal gönderiler paylaşmalısınız. Bu noktada düzenli olmak çok önemlidir.
 • Sadece sattığınız ürünleri değil bunun yanında farklı konularda da paylaşım yapmalısınız. Örnek olarak bileklik satıyorsanız iyi bir bileklik nasıl seçilir, bilekliklerde kullanılan taşlar nelerdir gibi paylaşımlar da yapmalısınız. Aksi halde sadece ürün paylaşımı yapan bir sayfayı çoğu insan takip etmeyecektir.
 • Mutlaka gündemi takip etmelisiniz. Gündemde olan konular ile ilgili paylaşımlar yapmalısınız. Özellikle de kendi sattığınız ürün grubu hakkında bir haber olursa bundan yararlanmalısınız.
 • Hikaye paylaşımına önem vermelisiniz. Burada dengeyi iyi yakalamalısınız. Ne çok fazla paylaşım yapmalı ne de çok az paylaşım yapmalısınız. İnsanlara kendinizi hatırlatmalı ama onları da çok rahatsız etmemelisiniz.
 • Gönderilerinize gelen yorumlara mutlaka geri dönüş yapmalısınız. Bu sayede gönderilerinizdeki etkileşimi artırmalısınız.
 • Kullanıcıları beğeni yapmaya, yorum yapmaya ve sayfayı takip etmeye yönlendirmelisiniz. Bunları insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapmalısınız.

Instagram butikleri için 3 takipçi arttırma stratejisi noktasında yaptığınız paylaşımlar stratejinizin temelini oluşturmaktadır. Bu yöntemleri düzenli olarak uygulamak kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır. Instagram algoritması da bu noktada çok fazla paylaşım yapan sayfaları öne çıkarmaktadır. Bu da yine takipçi sayınızı artırmanızı sağlamaktadır.

2. Yöntem: Ürünler

Instagram butikleri için 3 takipçi arttırma stratejisi noktasında tabii ki dikkat etmeniz gereken ve üzerine odaklanmanız gereken stratejilerden birisi de ürünler olmaktadır. Ürünlerde yapacağınız düzenlemeler ile de başarılı bir şekilde takipçinizi artırabilirsiniz. Bu noktada;

 • Shopier gibi firmalardan da hizmet vermeli, kredi veya banka kartı ile ödeme yapmak isteyen kullanıcılara da imkan sunmalısınız.
 • Ürünlerinizin fiyatını özellikle de yeni açıldığınızda olabildiğince uygun tutmalısınız. Uygun fiyata iyi ürün satan her sayfa çok sayıda takipçiye ulaşmaktadır.
 • Ürün çeşidi konusunda geniş bir seçenek sunmalısınız. Her insana hitap edebilecek ürünleri sayfanızda barındırmalısınız.
 • Ürünleriniz ile ilgili farklı konularda a paylaşım yapmalısınız.
 • Ürünlerin kalitesine dikkat etmelisiniz. Müşterilerinize en iyi ürünleri sunmalısınız.
 • Ürünlerinizi alan kullanıcıların bu ürünler hakkında yorum yapmasını sağlamalısınız. Bu noktada aldığı bir ürün hakkında yorum yapan kullanıcınızın ikinci siparişine %5 veya %10 gibi bir indirim sağlayabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi zaman zaman düzenleyeceğiniz etkinlikler ve çekilişler ile dağıtmalısınız. Bunu düzenli yapmanız takipçi sayınızı hızla artıracaktır.
 • Ürün gönderimleri yaparken mutlaka videoya almalı ve bunları da paylaşmalısınız. İnsanlara güvenilir bir butik olduğunuzu ve tüm ürünleri gönderdiğinizi göstermelisiniz.

Tabii ki bu yöntemler de belirli bir vakit ve emek gerektiren yöntemlerdir. Bu noktada sayfanız ile ciddi şekilde ilgilenmelisiniz. Mutlaka buraya gerekli olan özeni göstermelisiniz. Aksi halde takipçi kazanmanız zorlaşacak ve satışlarınız düşük olacaktır.

3. Yöntem : Sosyal Medya Hizmetleri

Sayfanızı kısa sürede büyütmek ve çok geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak istediğinizde kullanabileceğiniz en iyi yöntem sosyal medya hizmetleri olmaktadır. Özellikle de küçük de olsa bir yatırım bütçeniz varsa bu durumda bu hizmetler sayfanızın büyümesini sağlayacaktır. Bu noktada;

 • Doğrudan instagram takipçi satın alarak takipçi sayınızı hızlı bir şekilde yükseltebilir ve insanlarda ilgi gören bir sayfa izlenimi oluşturabilirsiniz. Bu noktada kadınlara yönelik ürünler satıyorsanız kadın, erkeklere yönelik ürünler satıyorsanız erkek takipçi satın alarak hedef kitlenize odaklana da bilirsiniz. Instagram algoritması bu noktada hedef kitlenize sizi daha çok önerecektir.
 • Gönderileriniz için yorum ve beğeni alabilirsiniz. Bu sayede gönderilerinizin keşfet kısmına çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu hem satışınızı artıracak hem de daha çok takipçiye ulaşmanızı sağlayacaktır.
 • Reels videolarınız için izlenme, yorum ve beğeni alabilirsiniz. Bu da yine videolarınızın keşfet kısmına çıkmasını sağlayacaktır. Ürünlerinizi daha geniş bir kitleye ulaştırmanıza ve takipçiler kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Bu yöntemde ufak yatırımlar yaparak anlık büyük etkiler almanız ve takipçi sayınızı yükseltmeniz mümkündür. Bu noktada en çok tercih edilen strateji de bu olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER