İmplant Diş Tedavisi Uygulama Süreci

İmplant Diş Tedavisi Uygulama Süreci

İmplant Diş Tedavisi Uygulama Süreci

İmplant Diş Tedavisi Uygulama Süreci

İmplant diş tedavisi uygulama süreci, hastaların en çok merak ettiği konulardan biri olmayı başarır. Sağlıklı bir diş yapısı ve kaliteli sonuçlar için tercih edebileceğiniz bu uygulamaya Alia Dent avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Profesyonel diş hekimi kadromuzla implant diş tedavisi çözümlerimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Peki, bu tedavi süreci nasıl gerçekleşir?

Muayene Aşaması

İmplant diş tedavisi uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey muayene sürecini başlatmaktır. Alia Dent olarak teknolojik cihazlarımızı kullanarak diş yapınızı ve çene kemiğinizin durumunu değerlendirme imkânı sunuyoruz. Röntgen çekimi ile çenenin implanta uygunluğu incelenir. Uygun çene yapısı için hangi implant tedavisinin ideal olacağına karar verilmektedir. Tedavinin küçük bir planlaması yapılarak hasta ile görüşme sağlanır.

Muayene aşamasından sonra hekim ve hasta arasında gerçekleşen görüşme çerçevesinde planlama yapılır. Planlama dişlerin hangi uygulamaya tabi tutulacağı ve kaliteli bir sonuç için diğer bütün detayların görüşülmesi olarak özetlenebilir.

Operasyon Aşaması

İmplant diş tedavisi kapsamında tedaviye uygun görülen hastaların planlama sonrasında implant uygulaması lokal anestezi süreci ile başlar. Yaklaşık 30 ile 90 dakika arasında devam eden uygulama sürecinde implant vidasının çene kemiğine yerleştirilmesi söz konusudur. Kemiğe yerleştirilen vidanın iyileşme sürecinde yerine oturması adına üzerini kapatma uygulaması tamamlanarak ilk aşama sonlandırılır.

İyileşme Aşaması

Dişlerinizde implant uygulamalarından faydalanmayı arzı ettiğinizde operasyon sürecinden hemen sonrası oldukça önemlidir. Çünkü operasyondan sonra iyileşmenin olabildiğince hızlı olması ve sağlıklı bir sonuca kapı aralaması gerekir. Ortalama 3 – 6 ay devam eden iyileşme sürecinde hastanın kullanabileceği protez dişler uygulanmaktadır. Beslenme ve rutin uygulamaları gerçekleştiren hasta belirli aralıklarla kontrollere giderek sürecin devamını sağlar.

İmplant Üst Kısmının Yerleştirilmesi

3 – 6 aylık implant iyileşme sürecinin tamamlanması sonrasında sıra üst kısmın yerleştirilmesindedir. Genel manada 2 parçadan oluşan implantların çene kemiğine yerleştirilen kısmı görünmemektedir. Ancak üst kısım dişin asıl kullanılan bölümüdür. Üst kısmın yerleştirilmesi ile birlikte tedavinin büyük bir bölümü tamamlanır.

Protez Yapılması

Protez, dişlerinize benzeyen yapıdaki uygulamaların ortaya çıkarılması maksadıyla tercih edilen bir seçenektir. Bu çerçevede protez uygulamaları sonucunda dişlerinizin doğal yapısına uygun seçenekler sunulması arzu edilmektedir. Doğal yapının sağlanmadığı durumlarda olumsuz bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Tüm bu süreci Alia Dent ayrıcalıklarıyla tamamlamak sizin için büyük fırsatlar yaratacaktır. Profesyonel bir diş hekimi ekibi tarafından sunulacak hizmetler çerçevesinde arzu ettiğiniz diş yapısına kavuşmak mümkün olacak!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER