İlker ŞAHİNBAŞ Dansçı, Koreograf, Projeleri

İlker  Şahinbaş diğer bilinen takma adı ile “ iko “ Dans dolu geçmişi ve dansçı kariyeri hakkında bilgilerin yer aldığı makalemiz.

İlker ŞAHİNBAŞ Dansçı, Koreograf, Projeleri
İlk okul zamanında halk oyunları ile tanışıp dansı sevdi ve kendini dans alanında hobi olarak geliştirmeye farklı dans stillerini öğrenmeye adadı, 2003 - 2008 yılları arasında profesyonel dans ekiplerine katılıp, ( Tarkan, Kenan Doğulu, Nez, İstanbulAttack, Ceza, Pınar Aylin,İrem Derici gibi bir çok ün yapmış isimlerin ) konserlerinde ve kliplerinde dansçı olarak yer aldı.

Break Dans stilinde Türkiye’ye Balkanlarda düzenlenen Battle Of The Year yarışmasında dans gurubu Takım34 ile 3.lük getirdi.
Katıldığı bir çok Break Dans yarışmasında başarı elde etti ve Jurilik yaptı.
Takım34, StyleTurk, Ottomans gibi dans gruplarında B-boy olarak yer aldı.
İlker Şahinbaş’ı Break Dansçılar Bboy iko olarak tanımaktadırlar.

İlker Şahinbaş kendini break dans haricinde diğer dans stillerinde de geliştirmeye devam etti.
Latin Dansları ( Salsa, Cha Cha, Swing ) Tango, Vals  Halk Oyunları ( Zeybek, Karadeniz oyunları ) Moden Dans,  HipHop gibi dansları iyi derecede yapabilmekte.

İlker Şahinbaş Koreograf olarak birçok medya ve sahne projelerinde başarılı işler ortaya koymuştur.
Dünyaca ünlü Cirque du Soleil koreografı Krista Monson ile birlikte çalıştı, Moda koreografı Ferhan ARAL ile bilirkte projler üretti ve futbol, basketbol maçlarında trübünlerde akılda kalıcı birçok koreografi hazırladı.

Eğitim sektöründe’de ilerleyen İlker Şahinbaş Dans eğitmeni olarak Pera Güzel sanatlar akademisi, Danstudyo,  gibi büyük kurumlarda dans eğitmeni olarak görevler aldı ve 3.000den fazla kişiye dans eğitimi verdi..

İlker  Şahinbaş tv kanalında Dans programı yapmış ve 13 bölüm yayınlanmıştır.

Reklam filmlerinin aranan koreografı İlker Şahinbaş,  Sende Craxla, Renkler ve zevkler YKM,  Elidor ve Ben, Hayatı dolu dolu yaşa Laviva,  Biskrem El Shoka, Erken Rezervasyon Ets, Odamax Hadi Ozaman, Casper viaG1, Fanta C eğlencenin genç hali ,Sen Gülünce Çok Güzelsin İpana gibi ses getirmiş bir çok proje gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER