İlk Alışverişe İndirim Veren Mobil Uygulamalar

İlk Alışverişe İndirim Veren Mobil Uygulamalar

İlk Alışverişe İndirim Veren Mobil Uygulamalar

Online alışveriş, son yıllarda oldukça fazla yaygınlaştı. Artık tüketiciler, mağaza mağaza gezmek yerine aradığını ürün akıllı telefonlarına indirdikleri mobil uygulamalar üzerinden anında satın alabiliyor. Üstelik mağaza fiyatlarına göre daha uygun ve daha avantajlı olarak. Fakat pazarın bu kadar hızlı büyümesi yanında rekabeti ve müşteri kitlesini yönlendirme sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle mobil uygulamalar ve e-ticaret siteleri farklı kampanya kurguları ile müşteri deneyimini üst seviyeye çıkarmaya çalışmaktadır. Bu kurguların en çok tercih edileni ise indirim kuponlarıdır. Fiziksel mağazalarda da zamanında kullanılan kuponların online versiyonu olan indirim kuponları, yeni müşteriler kazanmanın en kullanışlı yollarını sunar. Şimdi gelin “Online alışverişte indirim kuponları nasıl kullanılır?” birlikte bakalım.

İndirim Kuponu Nedir ve Ne İşe Yarar?

İndirim kuponu, müşterilere yaptıkları alışverişte belli bir yüzde veya miktarda indirim sağlayan bir ticaret aracıdır. Kupon üzerindeki kodu veya kuponun kendisini sisteme eklemeniz durumunda aktif olur. Böylece kupon şartlarını yerine getiren tüketici, belli bir miktarda indirim kazanmış olur. Peki, indirim kuponları ne gibi faydalar sağlar?

  • Kuponlar, tüketicilerin dikkatini çektiği gibi onları satın almaya yönlendiren araçlardır. Daha önce uygulama veya e-ticaret sitesinden alışveriş yapmamış tüketicileri çeker. Çünkü yeni bir uygulamadan alışveriş yapmak bazı kullanıcılar için riskli gelir. Bu riski aşağıya çekerek az ücretle alışveriş yapma fikrini sunan kuponlar, yeni tüketici kazanmak için doğru sistemdir.
  • Kuponların belli bir geçerlilik süresi bulunur. Bu da tüketicinin bu tarihler arasında alışveriş yapması için teşvik eder.
  • Tüketici için oldukça avantajlıdır. Yeni bir uygulama veya markadan aldığı kupon indirimi sayesinde normalden çok daha uyguna alışveriş yapmış olur.
  • Süreklilik sağlamak adına bazı uygulamalar belli miktarlardaki alışverişlerde ekstra avantajlar sağlayan kuponlar sunar. Örneğin; x miktar üzeri kargo ücretsiz kuponu veya x miktar üzeri alışverişe y hediyesi gibi seçenekler mevcuttur.

İlk Alışverişe İndirim Sağlayan Kuponlar

İndirim kuponları arasında en çok kullanılan kupon türü, ilk alışverişe indirim sağlayan kuponlardır. Uygulama veya e-ticaret sitesinden ilk kez alışveriş yapanlara özel olarak verilen bu kupon, markayı daha önce tanımayan kişileri alışveriş için olumlu yönde etkileyecektir. ÇiçekSepeti, Trendyol, Getir, Hepsiburada, N11 gibi Türkiye’nin önde gelen alışveriş uygulamaları ilk siparişlere özel indirim kuponları sunmaktadır. Örneğin; ÇiçekSepeti uygulamasından ilk kez alışveriş yapan kişiler 50 TL üzeri alışverişlerinde 10 TL indirim kazanmaktadır. Bunun dışında sistem olarak kuponlar için özel bir sistem oluşturan ÇiçekSepeti, https://www.ciceksepeti.com/kupon sayfası üzerinden tüm indirim kuponlarını güncel olarak listelemektedir. Siz de hemen ÇiçekSepeti mobil uygulamasını indirerek ilk alışverişe özel indirim ve diğer kuponlardan faydalanabilirsiniz. Diğer uygulamaların oranları için ise mobil uygulama veya kampanya sayfalarına göz atabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER